Nestrašil: Hráli jsme dobrý a zodpovědný hokej

17.03.2024 · Adam Sušovský
Gólem do prázdné branky na 2:0 pečetil první vítězství Ocelářů v sérii, mnohem více se ale nejspíš bude mluvit o situaci, která jeho brejku předcházela. Také Andrej Nestrašil se aktivně zapojil do bránění brankoviště, ve kterém se hráči Motoru snažili v obrovském závaru dotlačit puk za záda Marka Mazance. "Byly to nervy," řekl Nestrašil po utkání. Pro Třinec to dobře dopadlo.

Nejvíce se po zápase bude mluvit o velkém tlaku Českých Budějovic v závěru utkání, všech pět Ocelářů leželo ve vlastním brankovišti a rozhodčí hledali, kde je puk, také následně na videu. Byly to velké nervy?

Nervy to byly. Já jsem se hlavně modlil, protože deset vteřin před tím jsem se dostal k puku na prostředku pásma, měl jsem ho na hokejce, chtěl jsem vyhodit do středního pásma, ale nějak mi to z bekhendu sjelo. Modlil jsem se, protože jsem věděl, že by to byl můj gól. Jsem rád, že jsme tam všichni naskákali po hlavě. Leželo nás tam tolik, že to tam snad ani nešlo docpat. Mazi to tam skvěle držel betonem, to bylo fantastické! Naštěstí se nám to povedlo. Pak Vožuch skvělý blok na konci, vyhodil z pásma a tam už bylo hotovo.

Měl jsi přehled, kde puk je?

Jo, viděli jsme ho tam. Rozhodčí tam ležel jak v NHL na bráně, měl to skvěle pod kontrolou. Celou dobu puk viděl, furt křičel volný, volný, volný! Proto to nechal tak dlouho být. Jak jsme tam leželi, nemohli jsme se ho dotknout, takže jsme tam spíš jen bránili. Naštěstí to nějak vyskočilo do strany a byl mimo brankoviště. Růža to pak zametl do rohu a nějakým způsobem jsme se z toho vymotali.

Nakonec to dobře dopadlo, Oceláři vedou v sérii 1:0 na zápasy. Jak těžké úvodní čtvrtfinále bylo?

Už v týdnu jsem říkal, že to bude hodně těžká série. Zatím je to jen jedna výhra, nic to neznamená. Můžeme být rádi, že na to , že to bylo po čtrnácti dnech pauzy, jsme dobře začali. Hráli jsme dobrý, zodpovědný a týmový hokej. Věřím tomu, že kdybychom takhle pokračovali, šance být úspěšný je. Ale jak říkám, musíme být nohama na zemi, hrát stejně. Jen tak můžeme být úspěšní.

Autorem vítězné trefy je možná nečekaný střelec: Obránce Richard Nedomlel, který se v dresu Třince trefil vůbec poprvé. Převzali roli ofenzivního hráče?
Tohle mám na našem týmu moc rád. Je to něco, na co jsme tady hodně pyšní. Hrajeme takový zápas, všichni se podřídíme celku a je nám jedno, kdo gól dá. Pak máme velkou radost, že to byl Nedo. Sice to není jeho role, ale dneska odehrál celkově skvělý zápas. Zasloužil si to.

Co ale říkáte na výkon gólmana Dominika Hracoviny, který dlouho Ocelářům bral svými zákroky radost?
Tady v těch týmech už člověk na nějakého průměrného gólmana nenarazí. Hrášek vyhrál ve Finsku tituly, takže je dobrý gólman a dneska to ukázal. Musíme být trpěliví, čekat na své šance a věřit, že ty góly dáme.

Byl to zvláštní zápas i v tom ohledu, že ani jeden tým nehrál přesilovku. Co na to říkáš?
Když se člověk podívá na ostatní zápasy, tak přesilovky jsou hrozně nebezpečné v play off. Ta disciplína je hodně důležitá a Budějovice mají velmi dobrou přesilovku, takže jsme je k ní nechtěli pustit. Jsem rád, že jsme byli disciplinovaní a na žádné vyloučení nedošlo.