MISTR 2023/2024

Musíme se vrátit k poctivému hokeji, ví Jiří Polanský

15.10.2013 · Martin Stebel, Roman Zajíček
Není každý den posvícení. Pětizápasová série výher Ocelářů je definitivně minulostí, hokejisté Třince padli v jihomoravské metropoli, kde neuspěli po výsledku 3:6, nicméně v tabulce jsou na stále solidní třetí příčce. Úterní konfrontaci okomentoval pro klubový web brněnský rodák, v současné době však hrdý Ocelář Jiří Polanský.

Nic netrvá věčně. Slezané sice přicestovali pod hrad Špilberk s pokorou, ale domácí mužstvo tentokrát nemělo slitování: "Trenér nás před utkáním upozorňoval, že sice máme šňůru výher, ale pokud na ní chceme navázat, musíme hrát tak, jak jsme vítěznou sérii začali. Poctivě směrem dozadu a nějaké šance přijdou. Dnes jsme ale chtěli znovu hlavně útočit, dostali jsme šest branek a soupeře jsme jednoduše nedokázali přestřílet. Musím ale uznat, že Kometa dnes byla dvě třetiny lepší, vyhrála zaslouženě."

V úvodu druhé části se Ocelářům podařila trefa z kategorie kuriózních. Ofenzivní parťák Martin Adamský od hrazení chytře puk odrazil od betonu brněnského gólmana Marka Čiliaka do sítě: "Na Martinovi se mi líbí, že dohrává každou situaci. Vystřelí puk a když okamžitě neskóruje, chce puk znovu pro sebe, což je důležité. Velká škoda, že jsme neodskočili na rozdíl dvou gólů a domácí hned vyrovnali," mrzí třineckého Poldu.

foto: Ivo Dostál

Letmý pohled na celkový vývoj skóre prozrazuje, že chleba se lámal právě v prostředním dějství, kdy Jihomoravané nasázeli hostům hned čtyři góly: "Důležitou roli sehrály také přesilovky Brna. Byli jsme až moc často v oslabení, což je zlé. Nechci mluvit za ostatní útoky, ale naše lajna se nedokázala příliš držet v útočném pásmu, nevyměnili jsme si puky, vzájemně jsme si nepomohli. Chyběl nám mnohdy jeden dva kroky, což je v hokeji až příliš. Když nemáte puk, nemůžete ani hrát."

Zřejmě málokdo tuší, že oblíbenec třineckého obecenstva má na hřištích soupeřů poměrně neobvyklý "rituál". Jako správný otec touží své ratolesti udělat alespoň malou radost a pravidelně nosí domů drobný suvenýr: "Taky dnes jsem tradici neporušil. Vozím dceři z každého stadionu puk. Myslím, že letos mi chybí akorát z Hradce Králové. Dělám menší kolekci, snažím se to poctivě sbírat!"