MISTR 2023/2024

Michal Kovařčík: Prohrávat počtvrté jsme už nechtěli

14.12.2015 · Martina Sikorová
Proti Chomutovu třinečtí junioři hned třikrát prohrávali, ve všech případech ale dokázali náskok svého soupeře vymazat a v závěrečné třetině pak třemi góly rozhodli o svém výhře. Jak duel proti Pirátům viděl autor vítězné trefy, Michal Kovařčík?

V bitvě s Piráty inkasovali jako první, poté sice dokázali rychle srovnat krok, o necelou minutu později už ale Oceláři opět prohrávali. "Po každém vstřeleném gólu by mělo přijít zodpovědné střídání a to si myslím, že bylo. Bohužel oni vyhodili puk z pásma, náš gólman si pro to vyjel, puk mu skočil a hosté trestali. To se ale v hokeji stává. Povzbudili jsme ho, že se nic neděje a ať chytá dál. Zase toho hodně dalšího chytil, takže myslím, že svou chybu výborně napravil."

Krátce před koncem úvodní části se celá situace opakovala. Třinečtí junioři nejprve znovu dotáhli náskok svého soupeře, poté ale nabídli Chomutovu dvojnásobnou početní výhodu a Piráti trestali gólem do šatny. "V kabině jsme si řekli, že se nic neděje. Byli jsme lepší, cítili jsme to. Akorát jsme zbytečně faulovali a hráli pětkrát v oslabení, kdy jsme dvakrát inkasovali. K tomu jeden gól po nešťastné chybě. Pan trenér Varaďa nám řekl, ať se vyvarujeme zbytečných faulů a že to bude celý zápas jen o tom, jak se k tomu postavíme my. Myslím, že jsme to zvládli dobře."

Jen pár minut po startu prostřední periody bylo již potřetí vyrovnáno, když po nahození Michala Romana uplatnil důraz v brankovišti Patrik Hrehorčák a opět se tak začínalo od začátku. "Vyrovnáni v úvodu druhé třetiny bylo na místě. Vlétli jsme na led úplně jinak a bylo to znát. Určitě to pro nás bylo povzbuzující, hráli jsme zase od nuly a prohrávat počtvrté, už jsme nechtěli."

Počtvrté již Oceláři dotahovat nemuseli. V poslední dvacetiminutovce se po brance Michala Kovařčíka dostali poprvé v utkání do vedení, které hned nato v početní výhodě ještě zvýraznili. "Myslím, že dva góly po sobě a ještě na rozdíl dvou branek, byl v tomto duelu rozhodující moment. Třetí třetina byla z naší strany vynikající a zaslouženě jsme jí ovládli 3:0."

Pod první i vítěznou branku Ocelářů se podepsala bratrská dvojice Kovařčíků. Jak se bratrům nastupovalo v jedné lajně? "S bráchou je to pohoda, na ledě o sobě víme a hrajeme s lehkostí. Sem tam se pohádáme na střídačce, ale jakmile vstoupíme na led, soustředíme se už jen na hru a jde nám to spolu dobře."

Na začátku soutěže se třinečtí mladíci zejména střelecky trápili a prohráli tak tři úvodní kola, od té doby však ztratili pouze čtyři zápasy. Co se změnilo? "Myslím, že jsme po smolném začátku soutěže prolomili střelecké trápení, vyhráli pár zápasů v řadě a už jsme se dostali na tu vlnu, na které jsme doteď. Hrajeme ve větší pohodě.

Vítězné série Ocelářů se promítly také do tabulky nejvyšší juniorské soutěže, kde se hráči s drakem na prsou postupně vyšvihli až na aktuálně druhou příčku. "Na Spartu ztrácíme asi sedm bodů, ale máme zápas k dobru. Myslím si, že i tohle je důvod, proč teď hrajeme tak dobře. Všichni chceme na první místo a taky to tak vypadá, šlapeme a hrajeme jeden za druhého. Já si jen přeju, ať to tak šlape dál, protože si myslím, že tenhle tým má nato, něco dokázat."

FOTO: Ronald Hansel