Junioři jdou ve finále do vedení!

17.04.2024 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci se v pátém zápase blýskli povedeným obratem! Do závěrečné třetiny nastupovali mladí Oceláři za stavu 1:3, dvacet minut jim ale stačilo na kompletní otočku. O srovnání se během 49 sekund postarali Vojtěch Spěváček s Matějem Kozlíkem, krásnou individuální akcí pak utkání rozsekl Miroslav Holinka.
F5, středa 17.4.2024
5:3
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 39. Cedzo (Kozlík, M. Pospíšil), 45. Spěváček (Cedzo), 46. Kozlík (Haas, Král), 56. Holinka (Ramik, M. Pospíšil, 60. Kurbaka (Haas, Šutý) – 5. Veselský (Chludil, Zubíček), 9. Ekrt (Habermann, A. Pospíšil), 40. Otava (Bůžek)

Vyloučení: 2:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 182 Střely na branku: 45:41

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3

Stav série: 3:2

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, M. Pospíšil, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, Andrle – Cedzo, Holinka, Spěváček – Gerych, Šilar, Šutý – Kozlík, Haas, Ramik – Rybnikár, Pánek, Mikula
HC Kometa Brno: Kavan – A. Pospíšil, Svoboda, Němec, Bůžek, Zubíček, Ulbricht – Moravec, Ekrt, Rakus – Zembol, Halačka, Nesvadba – Boltvan, Otava, K. Horváth – Chludil, Veselský, Habermann

Mladí Oceláři si brzy po startu středečního utkání zahráli přesilovku, využít ji ale nedokázali. A aby toho nebylo málo, krátce nato udeřilo Brno. V čase 04:13 se z dorážky prosadil Adam Veselský. To navíc nebylo vše. V deváté minutě se překvapivou střelou na bližší tyč trefil Jan Ekrt. Za domácí mohl snížit Cedzo, ten ovšem z bezprostřední blízkosti neuspěl. Stejně si pak slovenský útočník vedl v osmnácté minutě při střele do poloprázdné klece a do kabin tak šel Třinec s dvoubrankovou ztrátou.

Další důležité momenty přinesla druhá polovina prostřední části. Ve třiatřicáté minutě zasáhl vleže Král, na druhé straně v brejku ztroskotal Haas a následně se musel znovu činit domácí gólman, který zneškodnil nebezpečnou dorážku. Jeho spoluhráči se mu za to v čase 38:58 odměnili kontaktní trefou, přihrávku Kozlíka usměrnil do sítě Adam Cedzo. Radost ovšem na třinecké střídačce dlouho nevydržela, necelou minutu nato vrátil Brnu dvoubrankové vedení přesně dorážející Roman Otava.

Třinečtí mladíci si ovšem to nejlepší nechali až na poslední třetinu. Stíhací jízdu v čase 44:32 odstartoval Vojtěch Spěváček, který do sítě dopravil odraženou střelu Cedza. Chvíli nato měla domácí střídačka ruce nad hlavami znovu, střílenou přihrávku Haase usměrnil za záda brněnského brankáře Matěj Kozlík. Stav 3:3 pak vydržel až do šestapadesáté minuty, ve které se povedenou individuální akcí blýskl Miroslav Holinka a otočil skóre ve prospěch Ocelářů. Hosté to tak v samotném závěru museli zkusit v šesti, vyrovnání ale Třinec nepřipustil. Definitivní tečku za zápasem pak v čase 59:59 udělal trefou do prázdné klece Viktors Kurbaka.

Svěřenci trenéra Reného Muchy se ve finále poprvé ujímají vedení, o čtvrtý bod budou moci zabojovat už v pátek 19. dubna od 17:30 na ledě Brna.