HK Soči se připravuje na vrchol sezony ve WERK ARENĚ

21.02.2018 · Martin Stebel
Třinecká WERK ARENA v těchto dnech nepatří jen domácím Ocelářům, po ledové ploše se svižně prohánějí i členové kádru účastníka Kontinentální hokejové ligy ze Soči. Ruský tým zde totiž absolvuje přípravný kemp před vrcholem sezony a ve čtvrtek 22. února se ve frýdecko-místecké hale Polárka střetne od 18 hodin proti Zlínu.

"Tým Soči má v Třinci osmidenní kemp. Budou u nás poprvé a věřím, že tady budou spokojení a někdy v budoucnu se ještě vrátí. Je to přínosné nejen pro klub, ale i pro město. Kontaktoval nás Rašid Chabibulin, výrazná osobnost ruského hokeje a bývalý sportovní ředitel Lva Praha, který momentálně pracuje právě pro Soči. Chtěli tady potrénovat a sehrát dvě utkání. Ve hře samozřejmě byla varianta, že by proti Soči hráli Oceláři. Po zralé úvaze jsme ale s trenéry vyhodnotili, že po náročném turnaji v Davosu by naši hráči měli až příliš zápasů. Nabídli jsme proto tuto možnost Zlínu a Brnu. Pro partnerský klub z Frýdku-Místku to bude velká událost. Diváci mohou sledovat zajímavou konfrontaci extraligy proti mužstvu z KHL, které postoupilo do play-off, což je určitě vizitkou kvality. Věřím, že fanoušci uvidí výborný hokej a hráči si užijí dobrou atmosféru," konstatuje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

HK Soči je na hokejové mapě KHL velmi mladým týmem. Do Kontinentální ligy vstoupilo teprve v sezoně 2014/15, krátce po svém založení. Své domácí zápasy Soči hraje na zimním stadionu Balšoj, který hostil některé disciplíny, včetně hokeje, na olympijských hrách v roce 2014. V rámci KHL hraje celek ležící u Černého moře v Západní konferenci, konkrétně v Tarasovově divizi. A v této sezoně se mu daří, už s předstihem si zajistil postup do play-off. Do něj půjde nejspíše z šestého místa konference. To je pro tento klub solidním úspěchem. V dresu Soči v minulosti působil český brankář Tomáš Pöpperle, v letošní sezoně jeho barvy hájí obránce Adam Polášek. Ten se však v Polárce proti Zlínu nepředstaví, protože bude reprezentovat Českou republiku na olympiádě v Koreji.

VSTUPENKY BUDE MOŽNÉ ZAKOUPIT AŽ V DEN ZÁPASU OD 16:30