Junioři v závěru vyválčili první finálový bod!

13.04.2024 · Martina Sikorová
Třetí zápas finále přinesl pořádnou zápletku! Mladí Oceláři se díky parádnímu úseku ve druhé třetině dostali do tříbrankového vedení, to ale soupeř stačil minutu před koncem zcela vymazat. Na prodloužení ovšem nedošlo, v čase 59:21 ho totiž odmítl Robin Gerych!
F3, sobota 13.4.2024
3:4
Winning Group Arena
Třetiny: 0:0, 1:3, 2:1

Branky a nahrávky: 39. Ekrt, 50. K. Horváth (Zembol, Veselský), 59. Habermann (Němec) – 30. Cedzo (Šutý, Haas), 31. M. Pospíšil (Cedzo, Kurbaka), 32. Mikula (Buják, Rybnikár), 60. Gerych (Šilar)

Vyloučení: 1:2 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 3 228 Střely na branku: 36:42

Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4

Stav série: 2:1

HC Kometa Brno: Kavan – Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, Němec, Ulbricht, Zubíček – Boltvan, Otava, K. Horváth – Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – Zembol, Halačka, Bárta
HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Holub, Volas, Kurbaka, Buják, A. Horváth, M. Pospíšil – Cedzo, Holinka, Spěváček – Gerych, Šilar, Šutý – Kozlík, Haas, Ramik – Pánek, Rybnikár, Mikula

Třinečtí mladíci začali znovu aktivně, v zakončení jim ale přáno nebylo. V síti Komety tak neskončila ani jedna ze dvanácti střel. Pozitivem na druhou stranu bylo, že oproti domácím zápasům nemuseli Oceláři po úvodní části dohánět.

Ve druhé třetině už se skóre přeci jen měnilo. Svěřenci trenéra Reného Muchy nejprve ustáli oslabení a v následné přesilovce sami udeřili. V čase 29:29 dorazil kotouč do sítě pozorný Adam Cedzo. Třinečtí mladíci šli poprvé v celé sérii do vedení, z jejich strany to navíc nebylo vše.

Minutu nato se přesnou střelou prosadil obránce Michal Pospíšil a vzápětí přidal už třetí třineckou trefu Marcel Mikula. Kometa ovšem dokázala ještě před druhou sirénou snížit, individuální akcí se blýskl Jan Ekrt.

Závěrečná část utkání se pak pro Oceláře nevyvíjela vůbec dobře. Deset minut před koncem snížil na 2:3 Kevin Horváth a v čase 58:51 potrestal třinecké vyloučení Jindřich Habermann, který zužitkoval vylepšenou přesilovku šest na čtyři. Zápas tak za stavu 3:3 spěl do prodloužení, to ale razantně odmítl Robin Gerych. Oceláři tak díky jeho last minute trefě brali první bod a v neděli se v Brně porvou i o ten druhý.