Dorostenci na závěr nadstavby porazili Vítkovice!

09.03.2024 · Rostislav Niedoba
Sobotní odpoledne patřilo ve WERK ARENĚ tradičně dorostenecké extralize. V rámci posledního kola dlouhodobé části přivítali domácí Oceláři hosty z Vítkovic. Role favorita se třinečtí mladíci nezalekli a urvali tři body.
N20, sobota 9.3.2024
Vítkovice
4:1
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Byrtus (Blahuta), 39. Spaskin, 52. Richter (Spaskin, Hladonik), 58. Švančara (Holub) – 24. Nazad

Vyloučení: 4:6 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1

Diváci: 115 Střely na branku: 52:20

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1

HC Oceláři Třinec: Skácel – Karas, Holub, Kaleta, Byrtus, Niemczyk, Marek – Řípa, Rybnikár, Švančara – Řehák, Hrček, Blahuta – Richter, Morcinek, Hladonik – Spaskin, Makula
HC Vítkovice Ridera: Varga – Szarowski, Fojtík, Zatloukal, Lyčka, Kisza, Drábek, Vítek – Rončka, Nazad, Svozil – Daněk, Plško, Zachariasz - Man, Hofman

Úvodních dvacet minut nám moc strhujícího hokeje nenabídlo. S bezbrankovým stavem nepohnuly ani tři početní převahy. Herně byli o něco málo lepší domácí, ale s výjimkou samostatného úniku Hrčka si nikdo žádnou jinou velkou šanci nevytvořil.

Na začátku druhé třetiny dostali domácí výhodu v podobě přesilovky pět na tři. A naložili s ní bravurně. Dominick Radim Byrtus vypálil z první a Oceláři vedli. Úsměv z tváře jim ale spadnul už po 35 vteřinách, kdy úspěšně zakončil samostatný únik v oslabení hostující kapitán Michael Nazad.

Třinečtí hráli opticky lépe, ale hosté hrozili z velmi nebezpečných brejků. V čase 35:29 se dokonce radovali z vedoucího gólu, ale sudí rychle rozpažil pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Oceláři si tak ještě ve druhé části vzali vedení zpět, když se z nenápadné střely prosadil Myroslav Spaskin.

V poslední části už Třinečtí vesměs kontrolovali hru. Výrazný krok ke třem bodům udělal v dvaapadesáté minutě Adam Richter, když zakončil do prázdné branky ukázkovou kombinací dva na jednoho. Definitivní tečku za triumfem Ocelářů pak udělal dvě a půl minuty před koncem po krásné individuální akci Robin Švančara.