MISTR 2023/2024

Dorost veze z Hradce dva body, prodloužení rozhodl Blahuta!

18.02.2024 · Martina Sikorová
Víkendový trip zakončili svěřenci trenéra Marka Malíka vítězně! Proti Mountfieldu sice mladí Oceláři přišli o pracně vybudovaný dvoubrankový náskok, v prodloužení se ale o bonusový bod připravit nenechali.
N13, neděle 18.2.2024
Mountfield HK
2:3p
ČPP Aréna
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 42. Hendrych (Vítek, Janeček), 52. Hendrych (Šanc) – 12. Řehák (Hrček), 23. Trnka (Makula, Blahuta), 63. Blahuta (Řípa, Byrtus)

Vyloučení: 5:4

Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 123 Střely na branku: 27:27

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3

Mountfield HK: Růžička – Janeček, Vencl, Wališ, Pánek, Pavlík, Šanc – Hendrych, Frolík, Vítek – Vondruška, Páleník, Klíma – Hornych, Koklar, Václavíček
HC Oceláři Třinec: Javorek – Byrtus, Marek, Niemczyk, Kaleta, Morcinek, Trnka – Hrček, Řípa, Weiss – Hladonik, Blahuta, Řehák – Karas, Spaskin, Richter – Makula

V nedělním zápase šli Oceláři do vedení jako první. V čase 11:20 se přesnou střelou po buly prezentoval René Řehák a otevřel skóre. Hradec mohl srovnat z přečíslení, proti byl ale brankář Matyáš Javorek, který vytasil povedený zákrok betonem.

Ve druhé třetině tak třinečtí mladíci mohli svůj náskok zdvojnásobit. Po přihrávce Makuly vyslal přesnou ránu od modré čáry obránce Přemysl Trnka. Další trefu Ocelářů mohla o chvíli později přidat dvojice Řehák - Hrček, prvně jmenovaný ale v akci dva na jednoho svému spoluhráči nenahrál ideálně. A přáno nebylo ani uniknuvšímu Wiktoru Makulovi. Hradec tak mohl snížit, proti střele do odkryté branky se ale obětavě vrhl jeden z hráčů s drakem na hrudi.

Ve třetí třetině už ale Třinec svůj náskok neudržel. V čase 41:28 snížil dorážející Patrik Hendrych a stejný hráč pak z individuální akce zařídil i vyrovnání na 2:2. O osudu utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení.

V nastaveném čase se jako klíčové ukázalo vyloučení Hradce, nabídnutou přesilovkou totiž Oceláři nepohrdli. K dorážce se u pravé tyče dostal Jakub Blahuta a přisoudil bonusový bod na účet Ocelářů.