Dvoubrankový náskok dorostu nestačil

20.01.2024 · Martina Sikorová
Sobotní utkání nevyšlo třineckým dorostencům podle představ. Svěřenci trenéra Marka Malíka se sice rychle ujali dvoubrankového vedení, další góly ale nepřidali. A nakonec museli kousat prohru 2:4.
N8, sobota 20.1.2024
Plzeň
2:4
Třetiny: 2:0, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Weiss (Řípa, Byrtus), 4. Hladonik (Řehák, Byrtus) – 32. Maxa (Fodor, Tománek), 39. Fodor (Maxa, Slačík), 46. Tománek (Maxa, Fodor), 51. Úbl (Slačík, Kamas)

Vyloučení: 4:3 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 65 Střely na branku: 30:35

Průběh utkání: 2:0, 2:4

HC Oceláři Třinec: Javorek – Byrtus, Kaleta, Barteczek, Trnka, Niemczyk, Marek – Helis, Řípa, Weiss – Řehák, Polášek, Hladonik – Karas, Blahuta, Richter - Spaskin, Morcinek
HC Škoda Plzeň: Poustka – Černý, Hanzlík, Šulan, Reisnecker, Mašek, Kamas – Slačík, Úbl, Chasák – Fodor, Maxa, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér.

Mladí Oceláři měli znovu povedený nástup! Ve třetí minutě otevřel střeleckou listinu Matěj Weiss, na kterého navíc hned vzápětí v přesilovce navázal Vít Hladonik. To ale bylo ze strany domácího týmu bohužel vše.

Hosté se v polovině utkání dostali na dostřel díky Jiřímu Maxovi a jako zřejmě klíčový moment se následně ukázala přesilovka Ocelářů pět na tři. Třinec nedokázal odskočit a tak přišel trest. V čase 38:38 srovnal na 2:2 Jan Fodor.

V závěrečné části pak Plzeň dokonala obrat. Dvěma góly v rozmezí pěti minut se o to zasloužili Matěj Tománek s Matyášem Úblem. Oceláři už utkání zdramatizovat nedokázali a v první repríze loňského finále museli kousat prohru 2:4.