Bláznivá přestřelka vynesla dorostu dva body!

19.01.2024 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka berou třetí výhru v řadě! Páteční zápas proti v nadstavbě dosud neporaženým Karlovým Varům rozhodovaly až nájezdy, jediným úspěšným exekutorem byl Ocelář René Řehák.
N7, pátek 19.1.2024
Karlovy Vary
6:5sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 3:1, 2:2, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 10. Polášek (Řípa, Weiss), 11. Weiss (Řehák, Trnka), 16. Řípa (Trnka), 23. Richter (Helis), 39. Řípa (Weiss), rozh. náj. Řehák – 15. Slavík (Dyk), 22. Blažek (Poizl, Kůrka), 25. Blažek (Kůrka, Psohlavec), 48. Habla, 55. Wardas (Dyk)

Vyloučení: 6:4, navíc za faul Marka (TRI) nařízeno TS (neproměněné) Využití: 2:3 V oslabení: 0:1

Diváci: 78 Střely na branku: 22:51

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5

HC Oceláři Třinec: Čelko – Byrtus, Kaleta, Karas, Trnka, Niemczyk, Marek – Řípa, Blahuta, Hladonik – Řehák, Polášek, Weiss – Helis, Lazovský, Richter – Spaskin, Morcinek
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Dyk, Čermák, Kůrka, Pelikán, Postl, Bauer – Wardas, Habla, Slavík – Poizl, Tomek, Blažek – Kožík, Šedivec, Michalov

Oceláři měli do zápasu mnohem lepší nástup. Střelecká aktivita sice byla na holích soupeře, jako první ovšem udeřili třinečtí mladíci. A to hned dvakrát. V čase 9:05 otevřel skóre Jakub Polášek, minutu nato už svěřenci trenéra Marka Malíka slavili trefu Matěje Weisse. Karlovy Vary se do hry vrátily při vlastním oslabení díky Lukáši Slavíkovi, poslední slovo v první třetině ale patřilo Třinci. Konkrétně Dominiku Řípovi, který zvýšil na 3:1.

Ve druhé třetině si týmy své role prohodily, jako první skórovali hosté. A to v čase 21:12 zásluhou Vlastimila Blažka. Třinečtí ale měli nachystanou rychlou odpověď, hned vzápětí vrátil Ocelářům dvoubrankový náskok Adam Richter. Ne na dlouho. V přesilovce Energie snížil svou druhou trefou Vlastimil Blažek. Oceláře pak dorážkou akce Matěje Weisse sice uklidnil rovněž dvougólový Dominik Řípa, ani to ale nestačilo.

Ve třetí třetině hosté nejprve pohrdli nabídnutým trestným střílením, krátce poté se ale do hry vrátili díky Jakubu Hablovi a v přesilovce se radovali ze srovnání po brance Viktora Wardase. Na střely to sice bylo po šedesáti minutách 22:51, na góly ale 5:5 a zápas tak pokračoval v prodloužení.

V nastaveném čase se Ocelářům nepodařilo v závěru využít nabídnutou přesilovku a rozhodnout musely až nájezdy. V nich dlouho kralovali oba brankáři, jediným úspěšným exekutorem se v páté sérii stal třinecký René Řehák.