Dorostenci udeřili v závěru a srazili Slavii!

21.12.2023 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Marka Malíka zakončili první trip v nadstavbě úspěšně! Proti Slavii mladí Oceláři třikrát dotáhli náskok soupeře a v čase 57:19 rozhodli o svém vítězství.
N2, čtvrtek 21.12.2023
Slavia Praha
3:4
ZS Eden
Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Kucharčík (Šámal), 6. Šámal (Kucharčík), 32. Šámal (Švancar, Vrzal) – 4. Řehák (Řípa, Polášek), 27. Řípa (Weiss), 40. Polášek (Hrček), 58. Hebar (Švančara, Byrtus)

Vyloučení: 10:11, navíc Kucharčík (SLA) osobní trest na 10 minut za napadání rozhodčích Využití: 0:2 V oslabení: 0:0

Diváci: 61 Střely na branku: 32:34

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4

HC Slavia Praha: Höhlig – Labuzík, Pšenička, Lorenz, Vrzal, Skyba, D. Marek – Tittl, Huk, Matějovský – Šámal, Kucharčík, Švancar – Egart, Tichý, Holejšovský
HC Oceláři Třinec: Javorek – Morcinek, Trnka, Byrtus, Chalupa, Niemczyk, J. Marek – Švančara, Hebar, Weiss – Řehák, Řípa, Hrček – Karas, Blahuta, Hladonik – Richter, Polášek

Zápas pro Oceláře znovu nezačal ideálně. Už po padesáti sekundách hry otevřel skóre z individuální akce domácí Matouš Jan Kucharčík. Třinečtí mladíci ale našli rychlou odpověď, v přesilovce se na brankovišti prosadil důrazný René Řehák. Vyrovnaný stav nicméně vydržel jen něco málo přes minutu, ze samostatného úniku vrátil Slavii do vedení Viktor Šámal.

Na začátku druhého dějství se výborným zákrokem prezentoval gólman Javorek, který sebral vyloženou šanci Lorenzovi. Spoluhráči se mu pak odvděčili dalším vyrovnáním, rychlé přečíslení zakončil po přihrávce Weisse z prostoru mezi kruhy Dominik Řípa. Ani skóre 2:2 ovšem Oceláři dlouho neudrželi, v čase 31:36 se střelou z úhlu podruhé v utkání prosadil Viktor Šámal. Následovala série vyloučení a třetí třinecký gól. V samém závěru druhé dvacetiminutovky se z vrcholku kruhů trefil Jakub Polášek a zaznamenal svou první branku v dorostenecké extralize.

V poslední třetině Oceláři nejprve ustáli několik vyloučení a necelé tři minuty před koncem se poprvé v zápase ujali vedení. V nabídnuté přesilovce vyslal tvrdou ránu od modré čáry Byrtus, gólman Slavie jeho ránu vykopl před sebe a dorážející Andrej Hebar napálil puk do sítě. A protože už žádná další branka nepadla, mohli Oceláři slavit druhé vítězství v nadstavbě.