Proti Varům nezaváhali ani junioři!

19.01.2024 · Martina Sikorová
Junioři zvládli páteční zápas proti karlovarské Energii na výbornou. Soupeři mladí Oceláři povolili jen jediný gól, sami naopak udeřili hned čtyřikrát!
N15, pátek 19.1.2024
Karlovy Vary
4:1
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 9. Volas (Hebar, Blaha), 21. Kozlík (Šilar, Švančara), 47. Spěváček (Šutý, Gerych), 58. Šilar (Kozlík, Švančara) – 45. M. Váňa (Pastor, Varvařovský)

Vyloučení: 2:3, navíc Volas (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 55 Střely na branku: 39:38

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1

HC Oceláři Třinec: Král – Kurbaka, Mrtka, Volas, Holub, Buják, Horváth – Kozlík, Šilar, Švančara – Gerych, Šutý, Spěváček – Blaha, Hebar, Mikula – Rybnikár, Urbánek
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Postl, Dorot, Anton, Beran, Zolnaj, Vogel – Pastor, M. Váňa, Záhejský – V. Váňa, Novotný, Šilhan – Steklý, Čihař, Varvařovský – Vojáček, Rybár

Třinečtí junioři udeřili proti nejvzdálenějšímu soupeři jako první. A to už v čase 08:24, kdy se prosadil obránce Patrik Volas. Odskočit pak Oceláři mohli v nabídnuté přesilovce, ta ale ke gólu nevedla.

Krátce po návratu z kabiny se Třinec druhé branky přece jen dočkal. Po 37 sekundách udeřil nejproduktivnější domácí hráč Matěj Kozlík. Následně si svěřenci trenéra Reného Muchy poradili s dvěma menšími tresty i pětiminutovým vyloučením střelce prvního gólu, který v zápase dohrál pro nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

V čase 44:41 ale domácí obrana přece jen kapitulovala, prvním gólem Energie se o to postaral Matyáš Váňa. Oceláři měli připravenou rychlou odpověď, o necelé dvě minuty později vrátil svůj tým do vedení o dvě trefy Vojtěch Spěváček. V závěrečných minutách to pak hosté zkoušeli s hrou bez brankáře, to se jim ale stalo osudným. Střelou do prázdné klece definitivně rozhodl Tomáš Šilar.