V Liberci berou junioři bod

12.01.2024 · Martina Sikorová
Padesát střel, jediný gól. Juniory v zápase proti Liberci znovu trápila koncovka, alespoň bod Ocelářům v závěru vystřelil obránce Viktors Kurbaka.
N13, pátek 12.1.2024
Liberec
2:1sn
Svijanská aréna
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 43. Plos (Handl, A. Král), rozh. náj. Gajda – 54. Kurbaka (Šilar, Holinka)

Vyloučení: 6:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 45 Střely na branku: 35:50 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger – Průšek, A. Král, Meisel, Vaněček, Jarabko, Pilíšek, Rybář – Janata, Plos, Handl – Pekař, Hois, Gajda – Jansa, Křížek, Kofroň – Pérez, Vološín
HC Oceláři Třinec: J. Král – Ošmera, Holub, Volas, Kurbaka, Buják, Horváth – Kozlík, Holinka, Šilar – Gerych, Bartoš, Spěváček – Blaha, Jobánek, Mikula - Urbánek, Hebar

První větší šance zápasu patřila domácím. Gajda ale svůj bekhendový blafák ve druhé minutě do úspěšného konce nedotáhl. Brankář Král ovšem musel být ve střehu i nadále. V přesilovce Liberce zneškodnil gólman Ocelářů únik Pekaře, na druhé straně pak v podobné situaci neuspěl Spěváček.

Ve druhé části dostali třinečtí mladíci k dispozici několik početních výhod, platné jim to moc nebylo. Zřejmě největší příležitost této třetiny přišla ve dvaatřicáté minutě utkání. Tečované nahození Horvátha ovšem zamířilo jen do středu branky, kde stál brankář Tygrů.

První gól tak v Liberci padl až v čase 42:58, když se po přihrávce Handla trefil Lukáš Plos. Oceláři ale na tuto trefu stačili najít odpověď. Postaral se o ni účastník nedávného juniorského mistrovství světa Viktors Kurbaka. Lotyšský obránce nabral ve středním pásmu velkou rychlost, natlačil se blíže k brance a vypálil přesnou ránu. Otočit skóre pak mohl unikající Šilar, tomu ale přáno nebylo.

V prodloužení pak Třinec podržel brankář Král, který nepovolil skórovat Janatovi a na řadu přišly nájezdy. V nich byli šťastnější hráči domácích, Oceláři se museli smířit s bodem.