Z tripu se junioři vrací s prázdnou

29.12.2023 · Martina Sikorová
Závěrečné utkání v roce 2023 nevyšlo Ocelářům podle představ. Svěřenci trenéra Reného Muchy sice byli střelecky výrazně aktivnější, znovu ale doplatili na koncovku.
N8, pátek 29.12.2023
Karlovy Vary
5:3
KV Arena
Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 9. Blažek (TS), 28. Váňa (Varvařovský, Dorot), 35. Novotný (Steklý, Pastor), 44. Blažek (Steklý), 49. Dorot (Váňa, Adámek) – 18. Pánek (Mikula, Lysak), 35. Bartoš (Kozlík, Šilar), 51. Bartoš (Volas, Kozlík)

Vyloučení: 4:2, navíc za faul Volase (TRI) nařízeno TS (proměněné) Využití: 2:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 83 Střely na branku: 27:42

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Pelikán, Dorot, Holejšovský, Beran, O. Postl, Vogel, D. Postl – Adámek, M. Váňa, Varvařovský – Pastor, Novotný, Steklý – Blažek, Rybár, Šilhan – Vojáček, Váňa
HC Oceláři Třinec: Skácel – Andrle, Horváth, Buják, Volas, Ošmera, Pospíšil – Kozlík, Šilar, Bartoš – Gerych, Jobánek, Rybnikár – Hebar, Pánek, Mikula – Lysak, Blaha

Třinečtí junioři se do posledního utkání v roce 2023 vrhli aktivně a hned v první třetině na branku svého soupeře vyslali 12 ran. Platné jim to ale bohužel příliš nebylo. V úvodní minutě si sice Oceláři vybojovali první přesilovku, v ní ovšem pálili jen do tyče. A tak přišel trest. Krátce po nevyužití další výhody se do brejku dostal Vlastimil Blažek, který si svou šanci zopakoval z nařízeného trestného střílení a z něj se nemýlil. Svěřenci trenéra Reného Muchy ale stačili ještě do konce první dvacetiminutovky srovnat. V čase 17:53 se po přihrávce Mikuly trefil z prostoru před brankou Martin Pánek.

Mírnou střeleckou převahu měli Oceláři i ve druhé části, druhý gól jim ale rozhodčí pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali. Gerych pak z dorážky promáchl a radovaly se tak až Vary. Nabídnutou přesilovku využil Matyáš Váňa. O sedm minut později prohrával Třinec už o dva góly, v čase 34:11 se o to postaral Matěj Novotný. Hráči s drakem na hrudi ovšem přispěchali s rychlou odpovědí, 11 sekund nato se zblízka mezi střelce zapsal Jan Bartoš.

Na začátku třetího dějství si hostující mladíci vybrali pořádnou porci smůly, po odrazu zakončil do odkryté sítě Třince Vlastimil Blažek. Vary pak navíc odskočily už do tříbrankového vedení, v nabídnuté přesilovce skóroval Ondřej Dorot. Snížení vzápětí zařídil dvougólový Jan Bartoš, který zakončil svižnou kombinaci v útočném pásmu. V samém závěru zápasu to pak třinečtí mladíci zkusili v šesti proti pěti, další góly ale nepřidali.