První repríza juniorského finále pro soupeře

28.12.2023 · Martina Sikorová
Juniorská extraliga pokračuje i mezi svátky a k dalšímu zápasu tak svěřenci trenéra Reného Muchy vyrazili na led Sparty, kde nastoupili poprvé od loňského neúspěšného finále. Mladí Oceláři sice proti Pražanům dotáhli dvoubrankovou ztrátu, v poslední desetiminutovce ale utkání ztratili.
N9, čtvrtek 28.12.2023
Sparta Praha
5:2
Sportovní hala Fortuna
Třetiny: 2:0, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 6. Krupička (Fábry, Bareš), 13. Žmola (Holeček, Fábry), 50. David (Poláček, Hamršmíd), 58. Bareš (Samson, Novák), 60. Krupička (Hamršmíd) – 29. Buják (Jobánek, Gerych), 49. Volas (Lysak, Rybnikár)

Vyloučení: 4:2 Využití: 1:1 V oslabení: 1:0

Diváci: 68 Střely na branku: 45:32

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2

HC Sparta Praha: Kalista – Culek, Samson, Höll, Mack, David, Bartoň, Janský – Novák, Žmola, Holeček – Bareš, Fábry, Krupička – Odehnal, Hamršmíd, Poláček – Pavlák
HC Oceláři Třinec: Král – Andrle, Horváth, Buják, Volas, Ošmera, Pospíšil – Kozlík, Šilar, Bartoš – Gerych, Jobánek, Rybnikár – Lysak, Pánek, Mikula – Blaha, Hebar

Zápas se pro Oceláře nevyvíjel nejlépe od samého začátku. Už v šesté minutě se po menším závaru na brankovišti prosadil Jan Krupička a Třinec musel dotahovat. Snahu o vyrovnání pak hostujícímu týmu zhatilo první oslabení. V samém závěru sparťanské přesilovky udeřil po střele z kruhu Jakub Žmola. Následně si svěřenci trenéra Reného Muchy vybrali pořádnou porci smůly. Rána Volase skončila jen na tyči, Gerych zase při zakončení do odkryté části klece nezpracoval kotouč včas.

Prvního gólu se tak Oceláři dočkali až v čase 28:05, když se z dorážky prosadil faulovaný Dominik Buják. Třinečtí mladíci pak navíc dostali k dispozici 26 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, z ní ale kýžené vyrovnání nevytěžili.

Stav 2:2 tak v Praze platil až od devětačtyřicáté minuty, tvrdou ranou využil početní výhodu Patrik Volas. Oceláři se ale neradovali dlouho. Minutu nato se přesnou střelou z kruhu prezentoval František David a domácí šli znovu do vedení. V čase 57:12 navíc přišla studená sprcha v podobě gólu Alberta Bareše. Třinečtí trenéři pak v samém závěru sáhli ke hře bez brankáře a umocnili tak poslední přesilovku, do hry už se ale Třinec nedostal. Trefou do prázdné branky pak zpečetil výsledek Jan Krupička.