Dorostenci nadělovali i po Mikuláši!

07.12.2023 · Rostislav Niedoba
Dorostenci Třince a Zlína se ve čtvrtek v podvečer utkali o další body do tabulky Extraligy dorostu. Utkání mělo jasného favorita, což se potvrdilo i na ledě. Klíčový rozdíl ve skóre si Oceláři vypracovali ve druhé třetině.
24., čtvrtek 7.12.2023
8:2
Třetiny: 2:0, 3:1, 3:1

Branky a nahrávky: 7. Švančara (Holub), 10. Hrček (Hebar, Trnka), 26. Hladonik (Polášek, Marek), 35. Švančara (Rybnikár, Weiss), 36. Holub (Makula), 57. Řehák (Rybnikár), 58. Hladonik, 60. Karas (Hebar) – 22. Holba (Kočica, Matula), 48. Pečner (Kos, Mořkovský)

Vyloučení: 6:5 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 75 Střely na branku: 49:21

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2

HC Oceláři Třinec: Javorek – Marek, Holub, Byrtus, Chalupa, Trnka, Niemczyk – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řehák, Hebar, Hrček – Karas, Blahuta, Hladonik – Polášek, Makula
Berani Zlín: Šimšálek – M. Sedláček, Mořkovský, Kubečka, Schmied, F. Sedláček, Uřičář, Frömel – Plšek, Nesrsta, Doležal – Kočica, Holba, Matula – Pluskal, Pečner, Kos – Venený.

První minuty nabídly trochu opatrný hokej, poměrně dlouho jsme čekali na vůbec první střelu. Oceláři přebrali iniciativu do svých rukou v sedmé minutě, když se z první příležitosti domácích prosadil kapitán Robin Švančara. Najednou byl domácích plný led.

To také vyústilo ve druhou branku. Zlínský brankář Šimšálek nejdříve zlikvidoval několik dalších střeleckých pokusů, na přesný projektil Jana Hrčka od pravého mantinelu už ale nedosáhl. Hosté mohli korigovat stav v následné přesilové hře, ovšem největší šanci si naopak vytvořili domácí.

Do druhé části domácí vletěli, ale brzy dostali rychlou facku, když se na brankovišti prosadil zlínský Matěj Holba. V ten moment byl zase Beranů plný led. O chvíli později mohlo být dokonce vyrovnáno, ale Kos netrefil před odkrytou brankou puk ideálně.

Pak už převzali otěže do svých rukou opět domácí a v dalších minutách si vypracovali klíčový náskok. Nejdříve vymetl pavučinu přesnou střelou Vít Hladonik. Další dvě trefy domácí vtlačili do jedné minuty. Nejdříve Robin Švančara a následně David Lukas Holub stanovili po čtyřiceti minutách skóre na 5:1.

Zdálo by se, že poslední část už nabídne spíš klidnější podívanou, ale o branky rozhodně nebyla nouze. V osmačtyřicáté minutě Berani snížili při hře čtyři na čtyři z hole Lucy Pečnera. Pak už úřadovali opět Oceláři, kteří si udělali z koncovky utkání exhibici.

Nejdřív zvyšoval na 6:2 na brankovišti René Řehák, o necelou minutu později se střelou z levé strany prosadil Vít Hladonik. Už se zdálo, že budou mít domácí dost, ale v samotném závěru ještě vteřinu před koncem upravil skóre na konečných 8:2 Antonín Karas.