Dorostenci srazili Kometu šesti góly!

14.12.2023 · Rostislav Niedoba
Třinecká WERK ARENA sledovala ve čtvrtek večer další díl ze seriálu dorostenecké extraligy, ve kterém vyzvali domácí Oceláři brněnskou Kometu. Od úvodních minut připomínalo utkání hru kočky s myší. Třinečtí mladíci dominovali po všech směrech.
26., čtvrtek 14.12.2023
6:2
Třetiny: 4:0, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Marek (Holub, Hladonik), 3. Hebar (Weiss), 11. Trnka, 18. Hladonik (Richter), 33. Rybnikár (Hebar), 40. Hrček (Řípa) – 24. Brabenec (Kerbler, Hartl), 51. Štulo (Vyhlídal, Šulla)

Vyloučení: 2:1 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 65 Střely na branku: 35:25

Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2

HC Oceláři Třinec: Čelko – Marek, Holub, Byrtus, Chalupa, Niemczyk, Trnka – Hebar, Rybnikár, Weiss – Řehák, Řípa, Hrček – Blahuta, Polášek, Hladonik – Helis, Richter
HC Kometa Brno: Král (40. Kotas) – Vyhlídal, Mátl, Panasenko, Polák, Veselý, Krämer, Beroun – Štulo, Stibůrek, Šulla – Kerbler, Brabenec, Prchal – Chaika, Daněk, Kukleta – Hartl

Oceláři vstoupili do utkání velmi dobře střelecky naladěni, už ve třetí minutě otevřel skóre po nahození od modré čáry Jakub Marek. O sedmnáct vteřin později to bylo už 2:0, když se z dorážky prosadil Andrej Hebar.

Třinečtí v první dvacetiminutovce doslova dominovali, v polovině úvodního dějství zvyšoval už na rozdíl tří branek Přemysl Trnka. Stále však neměli domácí dost. Dvě minuty před první sirénou ještě dopravil puk do branky po dvou dorážkách Vít Hladonik. Třinečtí vyhráli první třetinu 4:0.

Domácí vkročili do druhé části s lehkým pocitem sebeuspokojení, což se jim ve čtyřiadvacáté minutě trochu vymstilo. Kometa hned využila vůbec první přesilovku v zápase, když skóroval Jan Brabenec. Na chvíli to vypadalo, že se hosté zvednou.

Ovšem pouze do třiatřicáté minuty, kdy opět na rozdíl pěti branek navýšil skóre Michal Rybnikár. Oceláři přidali ve druhé třetině ještě jeden přesný zásah, to když se na brankovišti prosadil Jan Hrček. Po čtyřiceti minutách bylo prakticky vymalováno.

Ve třetí třetině se už podle předpokladů spíš dohrávalo, přesto byla k vidění ještě jedna branka. Kometa z hole Davida Štula už však jen kosmeticky zkorigovala stav na konečných 6:2 z pohledu domácích. Pro Oceláře to byl další pohodový večer. Vysokou výhrou definitivně zpečetili první místo v tabulce.