Dorostenci zakončili základní část vítězně!

16.12.2023 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři si v posledním zápase základní části počínali úspěšně! Na ledě Hané skórovali při hře pět na pět, v přesilovce i oslabení a zejména díky skvělé druhé třetině vezou výhru 6:4.
27., sobota 16.12.2023
4:6
ZS Olomouc
Třetiny: 2:1, 0:4, 2:1

Branky a nahrávky: 20. T. Navrátil (Kubát), 20. Harásek (Kubát, Černý), 55. Brym (T. Navrátil, Koryčanský), 58. Kubát (T. Navrátil, Minář) – 13. Helis (Niemczyk), 28. Rybnikár (Hebar), 31. Hebar (Rybnikár, Byrtus), 35. Hrček (Rybnikár), 36. Trnka (Weiss), 50. Hebar (Rybnikár, Weiss)

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:3 V oslabení: 0:1

Diváci: 56 Střely na branku: 24:49

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6, 4:6

HC Olomouc: Žbánek – Přidal, Hubáček, Černý, Holaň, Dušák, Holéczy, V. Navrátil – T. Navrátil, Minář, Koryčanský – Kimak, Harásek, Kubát – Brym, Bartok, Balog – Rohozhyn
HC Oceláři Třinec: Javorek – Byrtus, Trnka, Niemczyk, Marek, Morcinek, Richter – Hebar, Rybnikár, Weiss – Řehák, Řípa, Hrček – Helis, Polášek, Blahuta – Spaskin

První větší šanci si v sobotním zápase vypracovali domácí. Střelu Mináře z přečíslení dva na jednoho si ale pohlídal Javorek. Na druhé straně nebylo přáno Řípovi. Hostující útočník se povedenou individuální akcí dostal až do zakončení, puk ale v síti neskončil. Skóre se tak poprvé měnilo až v čase 12:35.

Niemczyk nahozením od modré čáry dostal puk mezi kruhy, odkud přesně zamířil Daniel Helis. Čtrnáctiletý útočník Ocelářů tak hned ve svém druhém zápase v extralize dorostu oslavil premiérový gól. Závěr třetiny ale patřil Olomouci. Javorek nejprve vytáhl skvělý zákrok proti unikajícímu Minářovi, vzápětí ale kapituloval. Z dorážky se prosadil Tomáš Navrátil. A aby toho nebylo málo, o 11 sekund později se po chybné rozehrávce Třince do listiny střelců zapsal i Jakub Harásek.

Oceláři s odpovědí přišli ve druhé třetině, ve které rozpoutali hotový uragán. Na branku Hanáků během dvaceti minut vyletělo hned 22 střel, Javorek na opačné straně hřiště musel zasahovat jen dvakrát. Vyrovnání se svěřenci trenéra Marka Malíka dočkali v čase 27:43, po přihrávce Hebara zužitkoval přesilovku Michal Rybnikár. Kohouti faulovali dál a Třinec znovu trestal. Přihrávku Rybnikára do sítě uklidil Andrej Hebar a Oceláři šli do vedení.

To však ze strany hráčů s drakem na hrudi nebylo vše, jako další přišla trefa v oslabení, ve které měl znovu prsty Rybnikár. Kapitán Ocelářů za brankou domácích sebral puk, nasměroval jej do mezikruží a odtamtud už přesně pálil Jan Hrček. Snovou třetinu z pohledu Ocelářů pak zakončil Přemysl Trnka, který do sítě dopravil odraženou střelu Weisse.

V čase 49:10 přidali Oceláři šestý zásah, znovu jim k němu pomohla přesilovka. Rybnikár svou střelou z kruhu trefil hokejku Andreje Hebara před brankou a od ní se puk poroučel do sítě. Zdálo se, že je hotovo, ale kohouti ještě v závěru utkání přece jen trošku zdramatizovali. V poslední pětiminutovce udeřili Matyáš Brym s Alexejem Kubátem, tyhle trefy už ale nakonec znamenaly jen kosmetickou úpravu skóre. Oceláři vyhráli 6:4 a s 61 body ovládli základní část dorostenecké extraligy.