Změny v realizačním týmu Ocelářů: odchází Martin Výtisk s Daliborem Pailem

11.07.2023 · Tisková zpráva
Realizační tým Ocelářů doznal změn. Po sedmi letech opouští pozici videokouče Dalibor Pail. Ještě déle byl u týmu jako fyzioterapeut Martin Výtisk, který přidal ještě o dvě sezony navíc. Na jejich místo nastupuje Lukáš Daneček respektive Martin Kiedroň.

Zatímco hokejisté na tradičním soustředění na Slovensku polykali dávky tvrdé přípravy, dozorovali je dva noví členové realizačního týmu. Po sezoně Oceláře opustili videokouč Dalibor Pail a fyzioterapeut Martin Výtisk.

Martin Výtisk, dlouholetý fyzioterapeut Ocelářů Třinec, se po téměř devíti letech v klubu rozhodl opustit organizaci a vrátit se blíže ke svému domovu. Od nadcházející sezóny bude působit v fotbalovém klubu Baník Ostrava. V realizačním týmu Ocelářů se Výtisk staral o zdraví a regeneraci hráčů a spolu s týmem získal čtyři mistrovské tituly. Nyní se v Baníku Ostrava bude věnovat péči o talentované fotbalisty v akademii klubu.

Výtisk vysvětlil své rozhodnutí slovy: "Vracím se domů. Chtěl jsem udělat změnu, zpomalit trochu tempo života a být blíž rodině."

“Martin Výtisk patřil k pevné součásti realizačního týmu, patří ke špičce svého oboru. Už zaškolil svého nástupce, nového fyzioterapeuta Martina Kiedroně, který doposud pracoval v naší akademii. Martina neradi ztrácíme, ale rozumíme důvodům, které pro svůj odchod má. Stejně jako Dalibor je to skvělý člověk a je mi osobně moc líto, že tu nebude. Teda doufám, že oba tu nebudou jen nějakou dobu a vrátí se,“ dodává s úsměvem Jan Peterek. A výkonný ředitel Marek Chmiel na adresu Martina Výtiska dodal: “Martin nebyl pouze fyzioterapeut těla, ale často i lékařem duše a vrbou všem hráčům i realizačnímu týmu. Za to všechno se sluší poděkovat a popřát mu hodně štěstí v nové etapě jeho kariéry.”

Zatímco se trenérský štáb měnil, jedna konstanta zůstávala: videokouč Dalibor Pail. To už teď ale není pravda. Už v průběhu sezony se dvaatřicetiletý odborník rozhodl, že se po ročníku 2022/23 rozloučí.

"Potřeboval jsem se někam posunout a vyzkoušet něco jiného v životě. Hokej miluji a být součástí Ocelářů bylo pro mě prací snů, ale cítil jsem, že potřebuji změnu,” vysvětlil v rozhovoru Dalibor Pail.

“Dalibor u Ocelářů odvedl obrovské množství skvělé práce. Je velkou měrou podepsaný pod úspěchy posledních let. Vím, že hokej miluje! Například i přes velké pracovní vytížení, kdy zpracovával utkání téměř celou noc, tak si šel klidně zahrát hokej už v 6 hodin ráno. Dalibor je super kluk a věřím, že po čase se k nám zase vrátí. Moc si vážíme toho, že přišel s předstihem s informací, že by chtěl využít pracovní nabídky, kterou dostal úplně z jiného oboru než je sport. Dal nám dostatek času na výběr jeho nástupce, s čímž nám  pomáhal, zaškolil jej a předal své znalosti. Nový videokouč Lukáš Daneček začal spolupracovat s Daliborem už v závěru sezony a společně úspěšně prošli vyřazovacími boji, což je pro nás velmi důležité,” řekl sportovní ředitel klubu Jan Peterek. ”Přitom je to skromný, poctivý a pracovitý kluk. Přejeme mu hodně štěstí a děkujeme za všechno, co v klubu odvedl,” dodal Marek Chmiel.

“Odešli od nás dva opravdu skvělí chlapi a mistři ve svém oboru, což dokazuje i jejich práce v mládežnických reprezentačních výběrech. Marťas i Dajs budou mít u Ocelářů vždy otevřené dveře..,” uzavřel Marek Chmiel.