Závěr roku mladým Ocelářům zpestřila řada turnajů!

31.12.2023 · Martina Sikorová
Žákovské ligy se v období vánočních svátků zastavily, mladí Oceláři ale o zápasové vytížení nepřišli. Hokejové zkušenosti totiž sbírali na turnajích po celé České republice i na Slovensku.

Osmáci v Letňanech s jedinou výhrou

Představení na turnaji v Praze nevyšlo svěřencům trenéra Miroslava Macháčka vůbec ideálně. Mladí Oceláři sice v prvním zápase urvali vítězství 1:0 proti plzeňským Wolves, od té doby už ale nebodovali a po několika těsných prohrách skončili poslední.

Výsledky Ocelářů na turnaji v Letňanech

Pilsen Wolves - HC Oceláři Třinec 0:1

Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 5:4

HC Letci Letňany - HC Oceláři Třinec 6:2

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 5:4

Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 4:3SN

Sedmáci vybojovali zlato a bronz

Hned na dva turnaje vyrazili v prosinci hráči sedmé třídy. V Popradu se svěřenci trenéra Jana Mikše umístili na třetím místě, v Olomouci pak těsně před koncem roku vybojovali zlato. Dominik Stavíček si navíc ze Slovenska dovezl individuální ocenění pro nejlepšího obránce turnaje.

Výsledky Ocelářů na turnaji v Popradu

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 3:0, 0:3, 0:1P

Branky: 2 Mincer, Zhu, Gábor

HK Dukla Trenčín - HC Oceláři Třinec 2:2, 3:1, 1:0P

Branky: 2 Zhu, Hořinka

HK Poprad - HC Oceláři Třinec 0:2, 1:4, 0:1P

Branky: 2 Stavíček, Chlebus, Mincer, Hořinka, Zhu, Nitsche

HC Slovan Bratislava - HC Oceláři Třinec 1:5, 1:0, 0:1P

Branky: 2 Stavíček, Chlebus, Kobielusz, Hořinka, Pazderník

Riga - HC Oceláři Třinec 2:0, 5:0, 0:0P

Výsledky Ocelářů na turnaji v Olomouci

Warriors Brno - HC Oceláři Třinec 0:4

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:5

Šesťáci ovládli Memoriál Gustava Lachmana

Ve velké formě odehráli turnaj v Mladé Boleslavi hráči 6. třídy. Svěřenci trenéra Vojtěcha Trnky v sedmi zápasech nenašli přemožitele, za zmínku stojí především parádní obrat v semifinále proti domácímu týmu z 1:4 na 5:4 po prodloužení. Nejlepším brankářem turnaje byl navíc vyhlášen Alex Korabík.

Výsledky Ocelářů na turnaji v Boleslavi

Warriors Brno - HC Oceláři Třinec 4:5

HC Letci Letňany - HC Oceláři Třinec 6:8

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:8

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 3:6

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Oceláři Třinec 4:10

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:5P

HC Letci Letňany - HC Oceláři Třinec 5:6

Páťáci byli ve Zlíně stříbrní

Na dva turnaje v prosinci zamířili i hráči 5. třídy. Ve Zlíně smetli domácí tým 10:0, se Vsetínem zvítězili 3:2 a prohra s Jihlavou jim přisoudila druhé místo. V Praze už to ale svěřencům trenéra Roberta Jagláře tolik nešlo. V pěti utkáních mladí Oceláři nebodovali a skončili šestí z osmi.

Čtvrťáci se dvěma stříbry a bronzem

Svěřenci trenéra Filipa Ohery se jako první vydali na turnaj Olomouce, kde nestačili pouze na Zlín a brali stříbro. Hned dvě sady medailí pak navíc přidali v Hodoníně, kde si tým A vybojoval bronz a tým B stříbro.

Třeťáci brali v Olomouci bronz

Na Hané se společně se čtvrťáky představili i hráči třetí třídy, kteří pro sebe urvali bronz.

Velký zážitek pro druháky

Hodně rádi budou na konec roku 2023 vzpomínat Oceláři ze druhé třídy, kteří si v brněnské Olympii vyzkoušeli hokej pod širým nebem. Na turnaji v Orlové pak o den později brali stříbro.