MISTR 2023/2024

Výborná týmová hra nás dovedla k vítězství, říká Radek Ochman

09.08.2015 · Martina Sikorová
Po včerejším semifinále se o své dojmy podělila hvězda utkání, gólman Radek Ochman, který předvedl hned několik výborných zákroků a pomohl tak svému týmu do finále proti ruskému CSKA Moskva.

Boje v základní skupině ukončili mladší dorostenci soubojem s finským Espoo, který museli pro jistotu postupu do semifinále porazit, a to se jim po skvělém výkonu a výhře 6:1, také povedlo. "Žádný zápas na turnaji nebyl lehký, kvalita soupeřů byla opravdu velká. Pustili jsme se do nich od začátku, hráli jsme svoji hru a to nám zajistilo skvělý týmový úspěch."

V semifinále pak na Oceláře čekala Sparta, která základní skupinou prošla bez jediné prohry, pak ale narazila. Třinečtí mladíci zejména v prvních dvou třetinách předvedli výbornou hru a po zásluze se tak radovali z výhry 5:2. "Za celý tým můžu říct,že jsme se na zápas se Spartou velice těšili. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, ale výborná týmová hra po celých šedesát minut nás dovedla až k vítězství."

Svěřenci trenéra Raszky dokázali v úvodní části nejen dvakrát skórovat, ale především ubránit dvojnásobnou přesilovou hru svého soupeře. "Snad ani nejde popsat, jak je těžké hrát celé dvě minuty ve třech proti pěti. Ale kluci mě podrželi a zvládli to skvěle."

Oceláři v semifinálové bitvě předvedli kompaktní výkon, podpořený skvělými zákroky Radka Ochmana, který zejména v první třetině doslova čaroval. "Byl jsem natěšený na zápas a jsem rád, že se mi takhle vydařil. Ale ještě před sebou máme finále, ve kterém budeme muset všichni ukázat to nejlepší."

Zejména jeden zákrok třineckého mladíka pak diváci na tribuně ocenili velkým potleskem. Krátce před koncem první třetiny už se totiž hosté téměř radovali z gólu, jenže jako už mnohokrát před tím, byl třinecký gólman proti. "Trošku jsme podcenili hráče, který byl v mezikruží, dostal přihrávku z rohu a pálil z první. Vyjel jsem proti němu a snažil se zabrat, co nejvíce prostoru. Chytil jsem to a začal oslavovat se spoluhráči."

Finále proti CSKA však bude pro Oceláře těžkou zkouškou, ruský tým na turnaji zatím dominuje, o čemž hovoří také skóre 32:2. V prvním utkání mladší dorostenci na Moskvu nestačili díky děsivému začátku třetí třetiny. Jak tomu bude ve finále? "Jejich kvalita se jasně projevuje i na jejich skóre. Budeme chtít hlavně hrát svůj hokej, dáme do toho všechno a věříme, že i takový tým jako CSKA se dá porazit."