Roman dvěma góly začal obrat: Změnili jsme tempo a šli si za výhrou

04.02.2024 · Adam Sušovský
Jeden z nejlepších večerů v Tipsport extralize zaznamenal Miloš Roman, slovenský reprezentant dvěma góly srovnal své kariérní maximum. A byly to góly sakra důležité! Oceláři díky nim zareagovali na šílený vstup do derby ve Vítkovicích a po velkém obratu nakonec vítězí 6:2. "Na konci dne je nejdůležitější týmový výsledek," prohlásil Roman.

Než se Oceláři ve vyprodané Ostravar aréně stačili rozkoukat, už prohrávali 0:2.

První dvě střely na branku skončily za zády Ondřeje Kacetla přímo před zraky třineckého kotle. Šílený vstup do zápasu ale Oceláři hodili rychle za hlavu, díky dvěma gólům Miloše Romana ještě do poloviny zápasu srovnali a nakonec prestižní bitvu regionálních rivalů ovládli na ledě i v hledišti. A suverénním způsobem!

"Od nějaké desáté minuty první třetiny jsme změnili tempo i nasazení a zápas se začal otáčet na naší stranu," prohlásil v rozhovoru s novináři Miloš Roman, třinecký hrdina večera a nejlepší hráč zápasu. Dal dva góly, oba v přesilovkách a zařídil srovnání stavu. Dvěma trefami v zápase navíc vyrovnal své dosavadní kariérní maximum.

"Já jsem rád, že mi to tam spadlo, využili jsme přesilovky, které jsme dostali a máme tři body. Šli jsme si za tím, v předbrankovém prostoru nám tam góly napadaly. Ukázali jsme, jak je potřeba se tam tlačit," řekl Roman. Sám byl přitom prvním vyloučeným hráčem, za stavu 2:0 dostaly Vítkovice navíc ještě přesilovku. Nikomu z Ocelářů v té chvíli nebylo dobře, to přiznal i Roman.

"Na trestné lavici mi nebylo dobře, ale kluci odvedli v oslabení dobrou práci a pak už se zápas obracel na naší stranu. Musíme se z toho ale poučit, začátky si hlídat. Dneska to z naší strany nebylo ideální a pak se to těžko dohání. Jsme ale rádi za tři body, vítězství a jdeme dál!"