Pochvala pro videokouče! Daneček poprvé v nové roli zrušil gól

15.10.2023 · Ondřej Kuchař
Dobrá práce! K udržení jednobrankového vedení Ocelářů ve třetí třetině duelu s Motorem pomohl videokouč Lukáš Daneček. Bývalý třinecký gólman, který letos vyměnil betony za počítač, kamery a vysílačku zapsal první úspěšnou challenge. „Zhostil se toho výborně,“ děkoval kolegovi asistent trenéra Třince Vladimír Országh. Oceláři z jihu Čech odvezli dva body za výhru v nájezdech.

Za Oceláře odchytal během své kariéry 23 utkání. Další dvě stovky přidal Lukáš Daneček v první lize. Ještě v minulé sezoně plnil roli třineckého brankáře číslo tři. Po konci ročníku výzbroj v 35 letech definitivně odložil. Stal se novým videokoučem týmu.

V nedělním duelu do svých nových statistik zapsal první úspěšnou challenge, tedy trenérskou výzvu, kterou zrušil gól soupeře. V neděli v Českých Budějovicích sebral domácím vyrovnávací trefu na 1:1, kdy si pozorným okem všiml postavení Milana Guláše v brankovišti Marka Mazance. Rozhodčí správně trefu po zhlédnutí videa odvolali.

„Výborně se toho zhostil! Byl to velmi důležité moment. Udržel nás ve hře, v tu chvíli ve vedení. Byla to blesková reakce. Hrály tam roli centimetry, ale stihli jsme to. Vzali jsme si challenge a gól neplatil. Vím, že to pro něj byla premiéra, odvedl super práci,“ usmíval se po utkání trenér Vladimír Országh s tím, že populární „Dandys“ bude muset za první zrušený gól jistě něco přispět i do klubové kasy.

S pochvalou přispěchal i dvougólový střelec Martin Růžička. „Dandys skvěle zareagoval! Od něj super práce,“ vysekl poklonu Danečkovi.

Jak vůbec komunikace mezi ním a střídačkou funguje? „Po každém gólu probíhá komunikace mezi mnou a Dandysem pomocí vysílačky. Vidí to z výšky, má k dispozici video. Hlavně na venkovních zápasech ale často nemá snadnou práci, když má k dispozici záběry z jediné kamery. Často je to tak jen na něm, jak se rozhodne, jaké dá doporučení. Teď byl pro výzvu, šli jsme do toho a vyplatilo se,“ popsal Országh.