MISTR 2023/2024

Oceláři se proběhli se svými fanoušky

22.06.2014 · Martin Stebel
Ve sportovním areálu na Lesní se v sobotu 21. června konal už druhý ročník "Běhu pro zdraví s Oceláři". Akce na podporu propagace zdravého životního stylu pořádána třineckým hokejovým klubem, měla i tentokrát navzdory nepříliš teplému počasí velice solidní účast.

Už okolo deváté hodiny, kdy si účastníci běhu vyzvedávali svá startovní čísla, bylo patrné, že tato akce co se věkového obsazení týče, bude znovu poměrně pestrá. V doprovodu rodičů přišli jak ti nejmenší, nechyběla střední generace a zaběhat si přišli i takoví, kteří musí pamatovat časy, kdy Werk aréna na Lesní byla ještě bez střechy. Moderátor Marcel Čmiel hned v úvodu připomenul a zdůraznil, že hlavním smyslem bohulibé akce není doběhnout do cíle co nejrychleji, ale aktivním pohybem vykonat něco pozitivního pro své zdraví.

Oceláři byli zastoupeni kvartetem Jiří Polanský, Adam Rufer, Šimon Hrubec a Milan Doudera. Výstřelem ze startovací pistole pustil běžce na trať dráček Werkáček, a téměř 200 osob se vydalo do lesoparku, kde stejně jako v minulém roce měřila vyznačena trasa přibližně 3,5 km. Nemálo přítomných pojalo akci spíše jako příjemně pohodovou rodinnou letní procházku.

Jako první se v cílové bráně objevila po zhruba dvanácti minutách dvojice mladíků Martin a Bogdan. "Běhání je moje velká záliba, proto jsem se nešetřil, ale makal naplno. Byl jsem v cíli nejrychlejší, ale to není vůbec důležité, protože smysl akce je trochu jiný. Velmi se mi tahle myšlenka líbí a děkuji Ocelářům za organizaci," řekl těsně po doběhnutí vítězný Martin.

Před třineckým zimákem byl poté připraven pestrý doprovodný program. Nejprve se ze startovních čísel losovala tombola o zajímavé ceny, poté přišla na řadu autogramiáda. Nejmenší účastníci se mohli naplno vyřádit na skákacím hradu, připraveno bylo občerstvení. Mnozí využili možnost vyfotit se s hráči a okamžitě získat kvalitně vytištěný snímek.

HC Oceláři Třinec chce ještě jednou poděkovat všem hlavním partnerům, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce. Jmenovitě se jedná o společnost M&M reality, dále pak firmy DLNK systems, NEJ.cz, mojeMobilka.cz Karireal a rádio BEAT.

Fotogalerie "Běhu pro zdraví s Oceláři" ZDE