MISTR 2023/2024

Oceláři rozdávali podpisy na Beskydské laťce

26.01.2011 · Martin Stebel
Tradičně velkou popularitou se v Třinci těší výškařský mítink Beskydská laťka. Beznadějně vyprodaná hala STaRS i tentokrát sledovala skvělé výkony a jeden světový juniorský rekord. Příjemným zpestřením pro přítomné obecenstvo byla letos autogramiáda hokejových Ocelářů.

Dvě tisícovky spokojených diváků, bohatý doprovodný program, hlasitá hudební kulisa, ale především kvalitní atletická společnost. Toť stručná charakteristika 19. ročníku Beskydské laťky. Nejhodnotnějším výkonem třineckého mítinku se prezentovala čerstvě osmnáctiletá Ruska Maria Kučinová, která překonala laťku ve výšce 197cm. Tento skok je nejen letošním světovým maximem, ale zároveň i historicky nejlepším výkonem v juniorské kategorii.

Přestávku mezi soutěží žen a mužů vyplnila podpisová akce, na kterou byli pozváni Lukáš Krajíček, Martin Richter, Martin Růžička a Marek Zagrapan. Před zahájením autogramiády moderátor večera Michal Dusík z České televize utrousil ironickou poznámku směrem ke čtveřici Ocelářů: "Doufám pánové, že aspoň vaše přestupy byly v pořádku a nebude hrozit odečet bodů." Poté se však lichotivě vyjádřil o letošních výkonech Třince: "Smekám klobouk před Oceláři. Letos hrají opravdu parádně."

Poté se už vytvořil dlouhý špalír zájemců o kartičku či plakát Ocelářů. Jako obvykle byla i možnost vyfotit se spolu se svým oblíbencem. Dlouhou frontu si vystála i patnáctiletá Adéla Šostková: "Je to super akce. Pravidelně chodím fandit do kotle. Přiznám se, že mým oblíbencem je Peter Hamerlík, který tady ale dnes bohužel chybí. Nevadí. Mám podpis všech kluků a cením si hlavně Martina Růžičky. Autogram mistra světa už přece má nějakou cenu," směje se mladá fanynka.

Rovněž světem protřelý bek Lukáš Krajíček hýřil spokojeností: "Je to parádní akce na vysoké úrovni. Jsem maximálně spokojen s organizací. Moc mě potěšil zájem fanoušků a svědčí to o tom, že Třinec je opravdu sportovní město. Baví mě i atletika, proto jsem rád přijal pozvání na Beskydskou laťku. Bedlivě jsem pozoroval závod žen a bylo to úžasné show. Klobouk dolů před výkony některých závodnic," chválí závěrem výborné skoky v provedení zástupkyň krásnějšího pohlaví.

Fotogalerie z Beskydské laťky bude doplněna později.