MISTR 2023/2024

O Dračím studiu s Radimem Sajbotem

10.03.2021 · Martin Stebel
Složitá doba způsobená globální pandemii stále přináší nejrůznější omezení. Fanoušci, kteří prahnou po ryzích sportovních emocích, i nadále nemohou na tribuny a jsou nuceni sledovat své oblíbence pouze skrz monitory či prostřednictvím jiných zařízení. Oceláři chtějí být svým příznivcům co možná nejblíž. Také proto vznikl projekt s názvem "Dračí studio", který nabídne spoustu zajímavých témat "z kuchyně" organizace z WERK ARENY. Jak bude studio vypadat a co bude jeho hlavní náplní? O tom byla řeč s RADIMEM SAJBOTEM, který bude moderátorem studia.

Radime, jak vlastně vznikla myšlenka na zrod Dračího studia? Kdo byl hlavním iniciátorem této v českém hokejovém prostředí poměrně originální aktivity?

Výkonný ředitel klubu Marek Chmiel mi zavolal někdy na konci ledna a řekl mi, že Oceláři mají vizi udělat pro fanoušky směrem k play off něco ve stylu předzápasového televizního studia, jak ho známe např. z vysílání České televize. Součástí toho tehdejšího lednového telefonátu byla také nabídka na to, zda bych se neujal moderace. Vzali jsme si pár dnů na rozmyšlenou a následně doladili detaily, aby Dračí studio, které bude v klubové historii unikátním mediálním počinem, protože do něčeho takového se Oceláři ještě nikdy v minulosti nepustili, nabídlo fanouškům i určitou přidanou hodnotu, jakou např. televizní program běžně nenabízí.

Jak bude vypadat programová nabídka studia? Na jaká témata se fanoušci Ocelářů mohou těšit?

Chceme využít toho, že jde o klubový projekt, a tudíž jsme třineckým hokejistům blíž než všichni ostatní. Určitě jedním z pevných programových prvků studia bude to, že chceme našim fanouškům nabízet aktuální sestavu Ocelářů dřív než ostatní televize. Aby to však nebylo jen klasické předzápasové studio, ale aby našim fanouškům přinášelo i něco víc, tak dalším z pevných programových prvků bude dlouhý, zhruba dvacetiminutový rozhovor s hostem Dračího studia. Pokaždé půjde o nějakou klubovou legendu anebo o významného představitele klubu. A jsme rádi, že účast nám potvrdil Jirka Polanský a další. Myslím, že fanoušky bude zajímat, jak se Jirka aktuálně má, kde vlastně žije, co v současné době dělá, jestli ještě v této sezoně trénoval, když zatím stále ještě nikde v médiích oficiálně neukončil svou kariéru anebo zda už definitivně pověsil brusle na hřebík, jen o tom nikde veřejně nemluvil. Určitě se chci zeptat i na to, jak moc velké bylo údajné předsezonní laso z Havířova, kde nakonec zakotvil Martin Adamský atd., atd. Myslím, že by to mohlo být pěkné a fanouškům, když už tu letošní sezonu museli protrpět doma u tabletů, počítačů a telefonů, by se to mohlo líbit.

Vysílání tedy bude úzce korespondovat se zápasovým harmonogramem Ocelářů v play off?

Dračí studio budeme vysílat vždy před zápasem, a to každý hrací den Ocelářů po celou dobu jejich účinkování vyřazovacích bojích, takže už jen z podstaty věci, chceme divákům nabízet aktuální informační servis, který je v ten den zajímá. Celkově se tedy v tomto seriálu budeme pohybovat někde v rozmezí mezi čtyřmi až jednadvaceti předzápasovými díly, pokud by třinečtí hokejisté absolvovali maximální počet možných utkání v play off, tedy tři série po sedmi střetnutích. Proto máme vytipováno až jednadvacet takto unikátních hostů z různých klubových období, kteří zahrnují dobu od postupu do extraligy až po současnost. Jsou tam bývalí hráči, o kterých můžeme tvrdit, že se výrazným způsobem zapsali do klubové historie, nezapomeneme ani na trenéry či funkcionáře, protože letos na jaře oslaví třinecký hokejový klub také kulatých deset let od zisku svého prvního titulu. Ale kolik těch dílů nakonec bude, to už bude záležet hlavně na samotných hráčích a jejich výkonech na ledě.

Bude Dračí studio interaktivní? Budou se moci do vysílání zapojit diváci se svými podněty či dotazy?

Ano, máme to v plánu. Celým konceptem Dračího studia totiž sledujeme jednu základní myšlenku. Abychom si všichni v této době, kdy se na nás valí špatné zprávy ze všech stran, byli blíž, i když se v hale osobně potkávat nemůžeme a nemůžeme tak společně prožívat všechnu tu radost, ty nervy a to napětí, které vždy přináší vrchol hokejové sezony, kdy jde o všechno. Proto věříme, že půjde o unikátní projekt. Minimálně v tom smyslu, že věříme, že příští play off bude už s diváky na stadionech.

Existují některá reálná úskalí, která s sebou takový živý přenos přináší?

Přímý přenos je jedno velké úskalí a také nádherná výzva v jednom. Zvlášť, když s tímto formátem klub ještě nikdy nepracoval. Protože co se v živém vysílání stane, to už nejde vrátit zpátky anebo vystřihnout. Obrovským úskalím je už jen sama o sobě doba, ve které se nacházíme. Může onemocnět host či kdokoli z technického štábu. Anebo se může cítit zdravý, ale zkrátka neprojde testem, neboť všechny osoby zajišťující chod Dračího studia budou procházet testováním podobně jako sami hráči, abychom zajistili maximální míru možné bezpečnosti všem zúčastněným. Takže v rámci příprav musíme pracovat i s těmito "černými" scénáři, u kterých ale doufáme, že na ně nedojde.

Kdy poprvé se fanoušci mohou na Dračí studio těšit?

Dračí studio bychom chtěli poprvé odvysílat živě na klubovém Facebooku už tento pátek 12. března od 18 hodin a 30 minut, kam přijali pozvání sportovní ředitel Jan Peterek, trenér Václav Varaďa a útočníci Martin Růžička s Matějem Stránským. Vinou pandemie se totiž nemohla v uplynulé základní části uskutečnit ani tradiční setkání s fanoušky, která se pořádala vždy čas od času ve WERK ARENĚ. Takže zahajovací díl Dračího studia, který však ještě nebude tím úplně předzápasovým, by měl zmíněná setkání s fanoušky částečně suplovat. Dotazy našim hostům můžete pokládat už teď prostřednictvím emailu: studio@hcotrinec.cz