Mladší dorostenci po základní části na druhém místě!

26.11.2015 · Martina Sikorová
Úvodní část ELIOD extraligy mají svěřenci trenéra Raszky úspěšně za sebou, v konkurenci dalších devíti týmů vybojovali Oceláři ve skupině Východ druhé místo a zajistili si tak postup do nadstavbové skupiny B, která zaručuje účast v play-off.

Svěřenci trenéra Raszky vstoupili do nové sezóny vysokým vítězstvím nad Vsetínem, o pár dnů později ale ve Zlíně narazili a byť nejprve dokázali otočit nepříznivý průběh utkání, nakonec se museli smířit s prohrou 2:4. Nepovedený zápas byl však velmi rychle zapomenut i díky pětizápasové šňůře výher. V rámci této série stojí za zmínku utkání na ledě Olomouce, kde sice mladí Oceláři dlouho prohrávali o dvě branky, po povedeném obratu ve třetí třetině se ale radovali z výhry 6:3.

Další obrat předvedli třinečtí mladíci proti Havířovu, když během jediné minuty otočili vývoj utkání na svou stranu, v tomto případě to ale stačilo na jediný bod za prohru 2:3 v prodloužení. Po dvou vítězných zápasech pak hráči s dráčkem na prsou opět narazili na Zlín, proti kterému sice rychle vedli o dvě branky, nakonec se ale znovu museli smířit s porážkou, tentokrát 3:5.

V zápasech proti Šumperku, Vítkovicím, Olomouci a Warrioru pak svěřenci trenéra Raszky bodovali naplno, v základní části si ale nakonec připsali ještě jednu porážku a to na domácím ledě, kde nestačili dotáhnout náskok Přerova a nakonec padli v poměru 2:4. V posledních dvou kolech však třinečtí mladíci získali šest bodů a udrželi si tak druhé místo ve skupině Východ s pětibodovou ztrátou na lídra ze Zlína.

Teď už ale přichází ke slovu další část ELIOD extraligy, tzv. nadstavba. Oceláři v ní sehrají ve skupině B dohromady dvacet zápasů s pěti soupeři, Zlínem, Vítkovicemi, Přerovem, Pardubicemi a Hradcem Králové, přičemž všechny týmy mají jistý postup také do třetí části soutěže - play-off o účast na závěrečném turnaji.