Mladší dorostenci na turnaji končí, v osmifinále je vyřadilo New Jersey

04.11.2012 · Luboš Olszar
Jediný český tým turnaje podlehl ve vyřazovacím části turnaje New Jersey v poměru 2:6, a proto se musí s prestižním turnajem v USA rozloučit. Mladíci se však vrací domů s velkým úspěchem, neboť dokázali postoupit ze skupiny mezi šestnáctku nejlepších týmů.

Tým Moravia Steel na turnaji sice končí, ale nemusí vůbec smutnit. Kluci reprezentovali Českou Republiku krásným hokejem a vyrovnanými výsledky zejména v základní skupině. Už samotný postup do osmifinále byl velkým úspěchem a to, že v šestnáctce nejlepších narazil náš tým na jednoho z favoritů celého turnaje bylo nešťastné a velmi složité pro náš kádr.

Oceláři si společně s Rytíři z Kladna zajistili druhou postupovou příčku v jejich skupině A. Cesta k tomuto skvělému umístění vedla přes trojici soupeřů: Pittsburgh Vipers, Team Detroit a Indiana Junior. První utkání proti Pittsburghu skončilo nerozhodně 4:4, což nám zajistilo hned první bod. S Detroitem naši mladíci prohráli 2:1 a Indianu dokázali porazit v poměru 3:2.

Jelikož jsme zápasy s Pittsburghem a Detroitem rozebírali podrobněji v předchozím článku, nebudeme se jimi již detailně zabývat znovu. Článek, nesoucí více informací z těchto dvou duelů, včetně ohlasů trenéra Aleše Macha naleznete na našem webu zde.

Rozhodující zápas o postup do osmifinále proti Indianě započal třinecko-kladenský tým výborně, neboť krátce po úvodu poslal naše mužstvo do vedení kladenský Martin Molčík, avšak do konce první třetiny soupeři otočili vývoj skóre na nepříznivých 1:2. Ve vyrovnaném utkání se o obrat postarali hráči týmu Moravia Steel až ve třetí periodě. Nejprve vyrovnal Jan Poruba a vítěznou branku zaznamenal Štěpán Bláha. Moravia Steel – Indiana Junior, 3:2.

„Byl to vyrovnaný zápas, který jsme potřebovali vyhrát, abychom postoupili do vyřazovací části turnaje a to se nám podařilo, i přesto, že jsme prohrávali 2:1. Bylo to utkání plné boje se šťastnějším koncem pro nás,“ řekl o zápase hlavní trenér mladšího dorostu Kladna, David Čermák.

Konečná tabulka skupiny A vypadá následovně: Na první příčce se umístil Detroit se všemi šesti body, na druhém místě se nachází náš tým se třemi body, třetí pozici obsadil Pittsburgh se stejným počtem bodů, avšak s horším rozdílovým skóre a poslední místo s nulovým kontem patří Indianě.

Osmifinále jsme odehráli proti prvnímu mužstvu skupiny B, New Jersey. Stejně jako ve třetím zápase otevřel skóre utkání Martin Molčík, ale to byl bohužel jediný okamžik, kdy byl tým Moravia Steel v tomto utkání ve vedení. Do konce třetiny New Jersey otočili vývoj zápasu na 1:2. Soupeři pak předváděli hokej o třídu vyšší a na konci periody druhé byl již gólový stav 1:4. Naději svému týmu dal gólem na počátku třetí třetiny Matěj Libecajt, avšak Američané přidali znovu již standardní dvě branky a konečné skóre tedy vypadalo 2:6 z pohledu Moravia Steel.

Poslední zápas turnaje zhodnotil již v tomto článku zmiňovaný trenér, David Čermák: „Byl to velmi kvalitní zápas a šlo vidět, že naši hráči se museli přizpůsobovat zdejší hře. První třetina byla vyrovnaná, avšak ve druhé periodě bylo New Jersey nesrovnatelně lepší. Ve třetí třetině jsme se zase zlepšili, ale poté jsme dostali nešťastný gól, který rozhodl zápas.“