MISTR 2023/2024

Mladší dorost vítězem Carlsbad Cupu!

21.12.2015 · Martina Sikorová
Během uplynulého víkendu zamířili svěřenci trenéra Raszky do Karlových Varů, kde se zúčastnili Carlsbad Cupu. V rámci turnaje nejprve sehráli deset mini utkání v základní části a zásluhou největšího bodového zisku prošli do finále, kde porazili domácí Energii 5:2 a vybojovali tak zlaté medaile.

Turnaje v Karlových Varech se kromě Ocelářů zúčastnilo dalších pět týmů, domácí Energie, plzeňská Škoda, pardubické Dynamo a dvojice celků z Německa, Jungadler Mannheim a Kölner EC.

Třinečtí dorostenci sehráli v rámci základní části deset mini-utkání po dvaceti minutách, přičemž s každým ze soupeřů se utkali dvakrát. Během této části si svěřenci trenéra Raszky připsali pět vítězství, tři remízy, dvě porážky a s celkovým počtem třinácti bodů obsadili nejen první místo, ale také si zajistili účast ve finále.

Výsledky Ocelářů v základní části turnaje

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:1 a 1:0

Branky a nahrávky: S. Radzienciak (Peterek, Mikler), Peterek (Tománek, Tobiáš Marguš), Raška (TS), Raška (Patlevič, Plandor) – J. Novák

Kölner EC - HC Oceláři Třinec 0:3 a 1:1

Branky a nahrávky: Üffing (Bokk, Betzold) - Čmiel (S. Radzienciak, Rybnikár), Homola, Peterek (Tobiáš Marguš, Tománek), Tobiáš Marguš (Tománek, Peterek)

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 1:1 a 1:2

Branky a nahrávky: Šik (Hudečka), Hudečka (Křemen, Poizl) - Peterek (Tománek), Peterek (Tománek), Peterek (Tobiáš Marguš)

HC Oceláři Třinec – Jungadler Mannheim 1:0 a 1:2

Branky a nahrávky: Indrst (Raška), Tobiáš Marguš (Peterek, Patlevič) - Quellmalz (Hon), Klos (Detig)

Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:0 a 2:2

Branky a nahrávky: Teplý (Koffer), Bucek (Kostka), Chára (Kostka) - Plandor (Raška, Michálek), Indrst (TS)

Mladší dorostenci před odjezdem do Karlových Varů.

Finále

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 5:2

Branky a nahrávky: Indrst (Raška, Patlevič), Raška, Peterek (Patlevič), Plandor (Peterek), Tobiáš Marguš (Peterek) - Křemen (Prošek), Hudečka (Ptáček, Klejna)

Do finálového souboje proti domácí Energii měli mladí Oceláři výborný nástup a už v páté minutě vedli po brankách Filipa Indrsta a Adama Rašky 2:0, karlovarští dorostenci ale dokázali ještě před úvodní sirénou snížit.

Krátce po startu druhé části se ale prosadil Jonáš Peterek, na což sice Karlovy Vary reagovaly znovu snížením, na vyrovnání však pořadatelský tým i díky výborným výkonům Radka Ochmana nedosáhl a třinecký triumf pak v závěru pojistili Jiří Plandor s Tobiášem Margušem.

Vítězové Carlsbad Cupu.

Hodnocení turnaje z pohledu trenéra Jiřího Raszky

Zúčastnili jsme se velmi kvalitně obsazeného turnaje. Soupeři nám byly tři české a dvě německé akademie. Na těch je vidět, že i německý hokej jde kupředu, protože oba týmy předváděly po celou dobu turnaje kvalitní výkony. Kolín je loňský mistr Německa a Mannheim má zase celkově nejlépe hodnocenou akademii v Německu. S našimi výkony jsem spokojen. Možná kromě dvou třetin jsme hráli hokej podle našich představ a jsem rád, že jsme se dokázali opět nastartovat a dostat na vítěznou vlnu, jelikož poslední zápasy v lize to vůbec nebylo ono.

Celkové vítězství je pak příjemnou tečkou za povedeným turnajem. Jsem rád, že se herně zvedli hráči, kteří se v poslední době malinko trápili, jako Jonáš Peterek, kterému se turnaj velice podařil a táhl nás bodově a s ním také Adam Raška, ten byl vyhlášen i nejlepším hráčem našeho týmu. Výborně zachytali oba brankáři a obzvlášť Radek Ochman, který nás ve finále výrazně podržel.

Klukům bych chtěl za turnaj poděkovat a popřát jim hezké Vánoce.

Konečné umístění

1. HC Oceláři Třinec

2. HC Energie Karlovy Vary

3. Jungadler Mannheim