Martin Růžička je pátým nejlepším střelcem v historii extraligy

10.12.2023 · Adam Sušovský
Martin Růžička vstřelil v Plzni svůj 341. extraligový gól kariéry a v historické tabulce střelců nejvyšší soutěže poskočil na páté místo!

Stalo se tak symbolicky na ledě, kde kariéru končil Ondřej Kratěna, kterého Martin Růžička v historické tabulce pokořil!

Milníkový gól vstřelil Růžička v čase 36:09, srovnával na 3:3 a přispěl k famóznímu obratu Ocelářů, kteří na začátku druhé třetiny prohrávali už 0:3, během patnácti minut ale dokázali skóre otočit, přesto se ale domů vracejí s prázdnou po prohře 4:5.

Martin Růžička už má v historické tabulce střelců samostatné české soutěže před sebou jen čtyři osobnosti, na čtvrtého Viktora Ujčíka, shodou okolností také někdejšího útočníka Třince, ztrácí v tuto chvíli čtyřicet branek. Na třetího Petra Tona ještě o tři víc.

Suverénním rekordmanem mezi extraligovými střelci je Viktor Hübl, dlouholetý symbol ofenzívy Litvínova nastřílel v nejvyšší české soutěži 402 branek.