MISTR 2023/2024

Josef Turek: Mám důvěru v současný kádr

17.09.2012 · Martin Stebel
Hráčská asociace NHL nenašla společnou řeč s majiteli klubů a byl zahájen lockout. Média a sociální sítě během pondělí chrlily různé neověřené spekulace, dohady a polopravdy ohledně eventuálních zámořských posil, které měly doplnit třinecký kádr. Redakce hcocelari.cz proto požádala hlavního kouče Josefa Turka o jasné stanovisko v této otázce:

"Moc si vážím všech hráčů, které nám agenti nabízeli. Myslím si, že za jistých okolností by byli velkým přínosem, jedná se o velice kvalitní hráče. Ondřej Pavelec a Michael Frolík ale s námi nedělali letní přípravu, což je základ mojí trenérské filozofie, proto nevyužijeme jejich služeb. Rozhodli jsme se, že na brankářském postu dáme plnou důvěru Peteru Hamerlíkovi se Šimonem Hrubcem.

Nemáme záruku, že nabízení hráči tady budou celou sezonu. Výluka může trvat jen měsíc nebo dva a to je velká nejistota a riziko. Já naprosto věřím současnému týmu, který se spolu dlouhodobě připravuje a vznikly tam určité vazby. Nechci do kádru v tuto chvíli nijak zasahovat. Opravdu ctím a respektuji herní kvality Michaela Frolíka a Ondřeje Pavelce, ale momentálně sázím na naše kluky.

Jediným hráčem o kterého v současné chvíli máme stoprocentní zájem, je Rosťa Klesla, jenž s námi už déle než měsíc trénuje. Je to špičkový hráč a vím, že v obraně zvedne konkurenci. V pátek proti Kometě ještě Rosťa pravděpodobně nenastoupí. Stále se řeší administrativní záležitosti, hráč se nejprve musí domluvit se svým klubem v zámoří. Věřím ale, že brzy nás posílí. Do našeho týmu by zapadl herně i charakterově."