MISTR 2023/2024

Jiří Polanský: Zase to byl ten Třinec, na který jsou všichni zvyklí!

20.03.2014 · Daniel Ježek
Třinecká mašina se opět rozjela! Po úvodním klopýtnutí se hráči s dráčkem na prsou dokázali herně i střelecky zvednout a Pardubicím nedali šanci. Po výhře 5:1 se série přesouvá na východ Čech za smírného stavu. Středeční duel hodnotí Jiří Polanský, autor vítězné branky.

Dlouhých osmdesát čtyři minut se nemohla třinecká ofenzivní síla prosadit proti bezchybnému Hudáčkovi. Druhá třetina středečního duelu to ale změnila. Nejprve kouzlo hostujícího brankáře odčaroval Tomáš Linhart, který vsítil svou první branku v třineckém dresu. O pět minut později se trefil také Jiří Polanský, jehož branka se v konečném součtu jeví jako vítězná.

Brněnský rodák se v třicáté minutě zbavil dvou soupeřů, objel branku a zasunul kotouč za Hudáčkova záda. Na jeho gól ještě navázala trojice Ocelářů a domácí mohli slavit hladké vítězství. "Byli jsme silní na puku, věřili jsme si. Zase to byl ten Třinec, který diváci znají a chtějí vidět," radoval se Polanský po zápase...

Jirko, gratulace k výhře, prolomili jste střelecké trápení, ulevilo se vám?
„V prvním zápase, byť jsme si to nepřipouštěli, byla znát ta desetidenní pauza. Kdybychom včera dali alespoň jednu branku a prohráli 4:1, nebo 4:2, tak by se nám dnes hrálo jednodušeji. Ten jsme ale nedali a dlouho na něj čekali. Tomáš Linhart si tu první branku v Třinci schoval na nejlepší možnou chvíli.“

V první třetině jste hráli opět ve třech, příjemné to asi nebylo?
„Nebylo, ale takhle to v play-off chodí. Včera jsme hráli hodně přesilovek, nedokázali jsme však dát žádný gól. Ty přesilovkové branky pak chybí, ale občas je lepší, když se podaří ubránit tři, čtyři oslabení, než proměnit jednu přesilovku. Ti kluci, kteří na oslabení chodí to zvládli výborně.“

Využili jste dvě přesilovky, co jste oproti prvnímu zápasu změnili?
„Tým se celkově rozehrál, spadlo to z nás. Všichni jsme byli plní očekávání, čekali jsme na soupeře pro čtvrtfinále. Byli jsme takoví natěšení, už jsem to pozoroval v šatně. Kluci včera chodili hodně natěšení, přáli si aby to už začalo. A když to přišlo, tak to z naší strany bylo takové čekání. Doufám, že jsme se rozehráli a budeme hrát ten hokej, na který jsme se připravovali celý rok.“

Poměrně rychle jste přišli o Rotha, jak to obránci zvládli? Skoro celý zápas se točili v pěti lidech.
„Vladimír chybí hodně, kluci to ale zvládli na výbornou. Máme velmi kvalitní beky, kteří jsou zvyklí hrát přesilovky i oslabení. Doufáme, že se Vláďa dá rychle do pořádku a bude v dalším zápase připraven naskočit.“

Pardubice mají za sebou těžké předkolo, je na nich znát únava?
„Je to teprve druhý zápas série, ale už včera, když jsme chtěli bruslit, tak jsem viděl, že máme trošičku navrch. Dnes si myslím, že ten rozdíl byl ještě markantnější. Když jsme se drželi na puku, tak jsme si vytvářeli šance a rotovali ve třetině. Bylo to vidět i na konci v poslední minutě, kdy Adam Rufer dal pátou branku. On bruslil, projel celé hřiště a dostal to do prázdné. Ta chuť hrát hokej v nás je, z kluků to spadlo a věřím, že se to v dalších zápasech projeví ještě víc.“

Co lze očekávat od pardubických odvet?
„Hráli jsme tam dvakrát, oba zápasy jsme prohráli...To nás ale žene k tomu, že tam potřetí prohrát nechceme. Musíme hrát stejný hokej jako dnes od druhé třetiny. Byli jsme silní na puku, věřili jsme si. Zase to byl ten Třinec, který diváci znají a chtějí vidět.“

V obou zápasech byla důležitá první branka, může to být rozhodující faktor i dál?
„Může se stát, že i třeba ten gól dostaneme. Ale pokud ten tým bude bruslit, bude hrát to, co jsme hráli dneska, tak věřím, že jedna branka na vítězství stačit nebude. Myslím si, že jsme schopni dát víc gólů. Nechci to zakřiknout, ale týmu hodně věřím. Spadla z nás ta počáteční nervozita a hodně jsme se zvedli.“