Hráči "A" týmu věnují Nadačnímu fondu OCELÁŘI 800 tisíc korun

30.01.2017 · Tisková zpráva
Lednové nepříliš povedené výsledky včetně nedělního debaklu na Spartě mají svůj první důsledek. Hráči extraligového "áčka" včetně trenérů se dobrovolně vzdají části svých příjmů a Nadačnímu fondu OCELÁŘI věnují 800 000 Kč.

Už na pozápasové tiskové konferenci po duelu v Praze trenér Vladimír Kýhos naznačoval, že z porážky 3:12 budou vyvozeny důsledky. A jeho slova se přetavila v realitu hned o den později. "Zápas na Spartě byl pro mě velkým zklamáním. Nikdy jsem nic takového nezažil a to mužstvo mě zklamalo. Takže proto tady i ode mě byl impuls, aby se to nějakým způsobem řešilo, a vzešlo z toho tohle."

Jde o mimořádný počin. Ještě nikdy se v extraligové historii Ocelářů nestalo, aby se hráči dobrovolně vzdali svých odměn. Tímto krokem věří, že dají nejen fanouškům, majitelům klubu a také lidem v místních železárnách najevo, jak je lednové výsledky včetně ostudné porážky na Spartě mrzí.

"Všichni hráči v kabině cítíme, že poslední 3 týdny nebyly z naší strany povedené. Proto jsme z toho vyvodili postih pro sebe. Zápas se Spartou byl neomluvitelný. Všichni cítí, že to je ostuda, takhle reprezentovat klub a jeho jméno, a proto jsme se za to ohodnotili takhle, " vysvětluje kapitán mužstva Zbyněk Irgl.

Vybrané peníze poputují na konto Nadačního fondu OCELÁŘI, jehož je Zbyněk Irgl patronem. Fond se primárně věnuje podpoře třineckého mládežnického hokeje a dalším dobročinným projektům. "Je to nejvyšší příspěvek, jaký jsme obdrželi za krátkou dobu fungování našeho fondu, a pro realizaci našich vizí a dalších projektů je to skvělá zpráva," dodává předsedkyně Správní rady Nadačního fondu Oceláři paní Irena Moderová s tím, že o konkrétním využití obdržených finančních prostředků bude fond dále veřejnost informovat.