Extraliga nezvolňuje, v neděli dorazí vedoucí Liberec!

14.11.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Těžká zkouška čeká dočasné trenéry Reného Muchu a Marka Malíka v jejich prvním extraligovém zápase. V devatenáctém kole do Třince dorazí lídr tabulky z Liberce, duel startuje v nedělních 17:20. Přímým přenosem jej vysílá kanál ČT Sport, vy si však nenechte tento duel ujít a přijďte Oceláře podpořit v těžkém období!

Sponzorem nedělního utkání s Libercem je společnost W – Chariots, a.s.

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí před sezónou výrazně posílili kádr a zatím šlapou jako hodinky. Svěřenci trenérů Filipa Pešána a Vladimíra Čermáka podávají vyrovnané výkony, v sedmnácti zápasech prohráli jen čtyřikrát. V tabulce to znamená první místo, Liberec má na druhou Plzeň náskok čtyři bodů. Navíc má k dobru dohrávku sedmnáctého kola. Naposledy si Severočeši poradili s Mladou Boleslaví 6:4.

“Odehráli jsme zápas velmi hekticky, propadali jsme v obraně stejně jako soupeř. Bylo k vidění hodně přečíslení a brejkových situací, podařilo se nám několikrát skórovat po chybách soupeře. Jsme rádi, že jsme zvítězili a že jsme potvrdili naše nasazení, které bylo stejné jako ze strany hostujícího celku. Souboj se musel divákům líbit,“ komentoval Filip Pešán páteční přestřelku.

Bílí Tygři se mohou dlouhodobě spolehnout na dobře chytajícího Jána Lašáka, který drží svou úspěšnost zákroků u hranice 93%. V útoku pak řádí trojice Jelínek – Řepík – Krenželok. Všichni na svém kontě mají vice než patnáct bodů, Jelínek je s 18 body třetím nejproduktivnějším hráčem extraligy. Poctivou defenzivní práci odvádí liberecký kapitán Jan Výtisk, který se stal vítězem Radegast indexu za měsíc říjen. V neděli tedy bude hrát se zelenou přilbou.

Poslední zápas Liberce:
13. listopadu: Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Plutnar, Výtisk), 29. Řepík (Vampola), 30. Lakatoš, 36. Ševc (Řepík, Vampola), 43. Jelínek, 55. Krenželok (Jelínek) – 24. Jarůšek (Pabiška, Rittich), 27. Urban (Bárta, Kubica), 31. Hruška (Bárta, Kubica), 59. Pacovský (Ovčačík).

Sestava Liberce v posledním zápase: Schwarz – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Havlín – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach – Ordoš.

Kapitán Liberce Jan Výtisk jde svým spolubojovníkům v obraně příkladem. Výtisk ovládl hodnocení RI v měsíci říjnu, v celkovém pořadí mu za 114 bodů také patří první pozice. FOTO: Jiří Princ (www.hcbilitygri.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři nedokázali zvítězit ani ve druhém zápase po reprezentační přestávce, v krajském derby na vítkovickém ledě navíc schytali debakl. Hráči s dráčkem na hrudi prohráli 0:7, ihned po zápase na svá místa trenérů rezignovali Jiří Kalous s Václavem Varaďou. Vedení jejich rezignaci přijalo. Slezané jsou po osmnácti kolech na desáté pozici s dvaadvaceti body.

”Jako hlavní kouč jsem zodpovědný jak za výsledky, tak za hru a z toho vyplynul tento krok. Sezona není od začátku optimální, nemáme výsledky a ani hra nebyla podle našich představ. Myslím si, že rezignace by mohla být impulsem pro tým, aby se nakopl,“ řekl Jiří Kalous po své rezignaci.

Dočasně tak třinecký tým povede dvojice René Mucha – Marek Malík. První jmenovaný v loňské sezóně dovedl starší dorost k mistrovskému titulu, Malík působí jako asistent kouče Juříka ve druholigovém Frýdku-Místku.

Hned v úvodním zápase na třinecké lavičce je čeká soupeř nejtěžší – lídr tabulky z Liberce. „Když jsme v krizi, ve změnách, tak nebudeme koukat na to, kdo přijede. Musíme hledět na sebe. Co je špatné, to zlepšit, zdokonalit, vyvarovat se chyb. Třinec má kvalitní mužstvo, trenéři odvedli kvalitní práci, jen se to trošku zašmodrchalo. Tak to bude potřeba společnými silami napravit,“ řekl Marek Malík v rozhovoru pro web isport.cz.

Poslední zápas Třince:
13. listopadu: HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Kolouch (Kucsera), 16. Szturc (Strapáč, Štencel), 17. Kucsera (Kolouch, Sloboda), 28. Burger (Balán), 34. Balán (TS), 35. Szturc (Ölvecký, Kudělka), 56. Ölvecký (Strapáč, Klok).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (od 17. min. Hrubec) – Linhart, Nosek, Klesla, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera – Kopecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Dravecký – Svačina, Plíhal, Rákos – Orsava, Marek Růžička, Hrňa.

Tomáš Plíhal patří k nejlepším centrům celé extraligy. Frýdlantskému rodákovi patří šestá pozice ve statistice vyhraných buly (204), v procentuální úspěšnosti je, mezi hráči, kteří pravidelně nastupují na vhazování, nejlepší. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři zavítali do Liberce 27. září, v Home Credit aréně sehráli duel šestého kola. Pro Oceláře to bylo první utkání z třízápasové série venkovních klání. Bílí Tygři byli od úvodních minut aktivnějším týmem, v polovině poslední třetiny drželi dvoubrankové vedení. Dvě a půl minuty před koncem dal Slezanům naději David Nosek, hráči s dráčkem na hrudi ale srovnat nedokázali.

27. září 2015: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 13. Jonák (Lakatoš, Špaček), 46. Řepík (Birner) – 58. Nosek (Polanský).

O zápase

Hrací den: 19. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 15. listopadu 2015, 17:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec