Dorostenec Řípa o nadstavbě: Je to jiný hokej

02.01.2024 · Martina Sikorová
Před Vánoci nastoupili dorostenci k prvním utkáním v nadstavbě, mnohonásobně větší porce zápasů ve druhé fázi soutěže ale na mladé Oceláře čeká nyní. Jako nejproduktivnější hráč skupiny O pořadí v play off do roku 2024 vstoupí útočník Dominik Řípa.

V základní části soutěže odehráli třinečtí mladíci 27 utkání, se ziskem 61 bodů ovládli skupinu B a zajistili si postup do nadstavby O pořadí v play off. V ní nastupuje desítka nejlepších týmů z celé republiky, svěřenci trenéra Marka Malíka zatím stačili změřit síly s Motorem a Slavií. "Je to jiný hokej, oba zápasy měly velkou intenzitu. Soupeři dobře napadají a máte méně času nad něčím přemýšlet. Přece jen už to jsou kvalitní týmy, které vám nedají nic zadarmo."

Vstup do nadstavby zvládli Oceláři vítězně, proti Českým Budějovicím se ale pořádně nadřeli. Zejména vinou nepovedeného začátku musel Třinec po dvaceti minutách stahovat dvoubrankovou ztrátu. "V Budějovicích jsme nezačali vůbec dobře, dostali jsme rychlé góly. Na toto si budeme muset dávat do dalších zápasů pozor a hrát tak, jak nám trenéři řeknou. Na inkasované góly jsme dobře odpověděli ve druhé třetině, která se nám hodně povedla a hráli jsme to, co jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme bohužel ztratili tříbrankový náskok minutu před koncem, ale v nájezdech jsme zvítězili a byli jsme rádi za tři body."

Útočník Dominik Řípa má na svém kontě po dvou utkáních sedm bodů (5+2) a větší polovinu z nich nasbíral právě na ledě Motoru, kde se blýskl hned čtyřmi góly a asistencí. "Ten zápas se mi hodně povedl. Asi budeme muset jezdit na dlouhé cesty autobusem, ať se mi tak daří," směje se patnáctiletý útočník dorostu. "Jsem za to samozřejmě rád, teď se mi střelecky moc nedařilo a konečně jsem to zlomil. Ještě více mě těší naše výhra. Takový zápas jsem ještě snad ani neměl. Možná když jsem byl malý, ale to už si nepamatuju."

Bodovat pak třinečtí mladíci zvládli i na ledě pražské Slavie, kde si za stavu 3:3 procvičili hlavně hru v oslabení. Úspěšně. "V zápase rozhodly přesilovky a oslabení, bylo jich hodně. A také malé detaily, které rozhodují tyto vyrovnané zápasy. Naštěstí jsme ke konci dobře zahráli buly a byl z toho gól. Ještě jsme pak měli jedno oslabení 30 sekund před koncem, ale zvládli jsme to výborně."

Po vánočních svátcích už se svěřenci trenéra Marka Malíka chystají na další zápasy, v lednu jako první doma vyzvou Hradec a Mladou Boleslav. "S Hradcem jsme ještě nevyhráli, takže jim máme co vracet. Proti Boleslavi jsme ještě tuhle sezonu nehráli, ale bude to hodně těžký zápas, na který se těšíme."