MISTR 2023/2024

Dorostenci Ocelářů sehrají zápas pod širým nebem

06.01.2016 · Klub
Symbolicky v místě bývalého zimáku za Lužánkami se v Brně připravuje ledová plocha s tribunami pro více než dvacet tisíc diváků. Ojedinělá atmosféra utkání pod širým nebem nebude jen záležitostí extraligy dospělých, ale i mládežnických kategorií Komety. A ve starších dorostencích změří domácí tým síly s Třincem, obhájcem mistrovského titulu.

"Když jsme se poprvé dozvěděli, že budeme hrát pod širým nebem, nikdo z nás tomu nemohl uvěřit. Máme velkou radost, že si nás vybrali a všichni se na ten zápas nesmírně těšíme. Věřím, že to bude jeden z nejkrásnějších hokejových zážitků," prohlásil Daniel Plitko, který je společně s Patrikem Hrehorčákem s 15 góly nejlepší střelec Ocelářů v soutěži.

Zápas je na programu ve čtvrtek 7. ledna, ale v kabině už řešili možné scénáře počasí a jak by mohlo utkání vypadat. "Může sněžit, foukat silný vítr, mrznout a to vše bude ovlivňovat hru, pohyb na ledě a taky skluz puku. Přiznávám, že emoce a radost střídá nervozita. Ale na druhou stranu, všechno je jednou poprvé a soupeř na tom bude stejně," pousmál se a dodal, že on osobně na rybníku hokej nikdy nehrál.

Mimořádný zápas, který se v zámoří těší značné oblibě, má i jiná specifika. Oblečení. Na ledě se hokejisté zahřejí hrou a bruslením, ale na střídačce je pořádná zima. Proto v NHL hráči nosí například lyžařské kukly a kulíšky. Nebo brankář Petr Mrázek přišel se zajímavým designem betonů, na kterých měl sněhuláka s vločkami.

"Něco si k tomu na inspiraci přečteme, abych byli co nejlépe připraveni," dodal Plitko, který se nejvíce těší na celkovou atmosféru zápasu. A na diváckou kulisu. Doposud hrál před 1500 lidmi, které přišlo na finále extraligy staršího dorostu.

"Doufám, že nás přijedou podpořit i nějací třinečtí fanoušci, ať to všechny naladí na tu správnou notu. A taky doufám, že i zápas zvládnem dotáhnout do vítězného konce," uzavřel Daniel Plitko.