Martin Marinčin: Vítězství bereme, ale naše hra nebyla ideální

Poprvé od nešťastného zranění z druhého finálového duelu proti Pardubicím naskočil Martin Marinčin do zápasu. Oceláře vedl proti Banské Bystrici jako kapitán a připsal si i jednu asistenci. Pomohl k výhře 5:2, spokojený s výkonem týmu však nebyl.

Jaký byl tvůj návrat na led po zranění?

Bylo to těžké. První třetinu jsem se hledal. S přibývajícím časem jsem se ale cítil lépe. Mým cílem teď je, aby se do toho tělo vrátilo zpátky a fungovalo. Na prvním místě je zdraví, pak se i hokej hraje lépe.

Už jsi tedy stoprocentně fit?

Je to spíš o hlavě. Dnes to byl pro mě takový zkušební zápas. Uvidíme, jak bude tělo reagovat za pár hodin.

Návrat to navíc byl s céčkem na dresu.

Je to pěkné, ale máme svého kapitána. Tohle bylo jen na jeden zápas.

Osm branek Slovanu, pět branek Banské Bystrici. O produktivitě nemůže být pochyb.

Ano, ale předvedená hra rozhodně nebyla podle představ. Máme na čem pracovat. V ligovém zápase bychom asi na výkon z dnešního dne doplatili. Důležitější pro nás je, abychom hráli naši hru.

Při hře ve třech na obou stranách jsi měl i šanci, trefil jsi tyčku.

Super načasované. Miloš Roman mi to hezky posunul, ale neproměnil jsem. Nevadí, jdeme dál.

Motivace na novou sezonu je stále stejná?

Určitě ano. Dnes to ale opravdu nebylo ideální. Některé situace jsme fakt řešili špatně a víme to.

Vladimír Országh na střídačce soupeře. Jaké to bylo?

Já to bral normálně, jako každý jiný zápas. Soustředil jsem se hlavně na sebe, potřeboval jsem zjistit v jakém stavu je moje tělo.