Češi s obráncem Radimem Mrtkou urvali na Hlinka Gretzky Cupu stříbro

Oceláři mají ve svém kádru dalšího stříbrného medailistu z prestižního Hlinka Gretzky Cupu. K cennému úspěchu národního týmu do 18 let v Edmontonu přispěl i třinecký obránce Radim Mrtka.

Mladí Češi si na úvod Hlinka Gretzky Cupu vyšlápli na výběr Američanů, o den později smetli Německo a jako jistý vítěz skupiny si poradili i s Finskem. V semifinále pak svěřenci trenéra Davida Čermáka otočili zápas proti Švédům a ve finále je čekala bitva s Javorovými listy. Zatímco v generálce před turnajem zdolal český tým Kanadu 6:4, v zápase o zlato se musel před svým soupeřem sklonit.

Nejlepším hráčem v posledním utkání Hlinka Gretzky Cupu byl zvolen obránce Ocelářů Radim Mrtka, který se na turnaji potkal i s trojicí bývalých spoluhráčů z Třince. Dres národního týmu v Edmontonu oblékli také beci Vladimír Dravecký mladší s Davidem Lukasem Holubem a útočník Robin Švančara.

Výsledky Česka na Hlinka Gretzky Cupu

Česko - USA 2:1