Juniorští mistři vyrazí na šampionát do Prahy

Ještě než se třinečtí mladíci vrhnou do přípravy na novou sezonu, užijí si společně zápasy mistrovství světa. Od Českého hokeje dostali Oceláři za vítězství v DHL extralize juniorů balíček vstupenek na zápasy, které se v Praze uskuteční v sobotu 18. května. Navštíví duely Kanady s Finskem a Česka s Velkou Británií.

"Těší nás, že jsme se se svazem domluvili. Je pravda, že jsme se nejdříve těšili na výjezd do zámoří na zápas NHL, v té době jsme však neměli všechny potřebné informace ohledně celé akce. Proto mě mrzí některé mé výroky, které zazněly na adresu prezidenta svazu. V tu chvíli to totiž vypadalo, že jako tým nepojedeme nikam. Následně však začal svaz v čele s prezidentem věc aktivně řešit, čehož si vážím," říká hlavní trenér mistrovské třinecké juniorky René Mucha.

A pokračuje. "Svaz se zachoval velmi vstřícně, kromě vstupenek na zápasy mistrovství světa nám zajistil i hotel, stravování a dopravu do Prahy. Vážíme si toho. Trošku jsme kvůli tomu překopali naše plány. Klubové testy jsme hráčům přesunuli na pátek, o den později vyrazíme do Prahy a v neděli se přesuneme na soustředění do Tater. Máme radost z toho, že na šampionát bychom měli vyrazit v kompletním složení. Nikdo z hráčů by neměl chybět, společně si to užijeme," přidává Mucha.