Nestrašil: Někdy na sebe zařvem, zdravá kabina tak funguje!

Co stálo za velkým třineckým comebackem v Hradci? Charakter Ocelářů! Útočník Andrej Nestrašil, který prvním gólem povstání týmu v repríze finále nastartoval, měl v rozhovoru s novináři jasno. Třinec na ledě těžkého soupeře prohrával 0:2, ale domů veze všechny tři body za vítězství 5:3.

Po zápase měli Oceláři velkou radost, tři body z ledu posledního finalisty soutěže mají velkou cenu. Třinečtí se ukotvili v elitní čtyřce, natáhli bodovou šňůru a těšili se na cestu domů. Přitom po první třetině to s nimi vypadalo všelijak…

Oceláři prvních dvacet minut hrubě nezvládli. Prohrávali 0:2 a klidně mohlo být hůř.

Co se stalo, že přišla tak velká změna a nakonec, dá se říct, dominantní výhra 5:3?!

„Vždycky říkám, že v naší kabině je charakter. Nikdo z nás to nepoložil,“ prohlásil útočník Andrej Nestrašil, který se trefil na 1:2 v přesilovce. Nechytatelným švihem z pravého kruhu přímo do růžku. „Asi nestřílím tolik, jak bych střílet měl. V tu chvíli jsem ale viděl, že Ríša (Pánik) stojí skvěle před brankářem, který vůbec nic nevidí. Všichni byli nahrnutí na druhé straně, tak jsem to zkusil. Ale neřekl bych, že je to nějaká moje specialita.“

„Pomohly nám přesilovky, ale věděli jsme, že první třetina nebyla dobrá,“ řekl Nestrašil a přiznal, že v kabině po ní bylo dusno. „Jasně, že na sebe někdy zařvem. To k tomu přece patří. Když je kabina zdravá, děje se to. U nás to tak je a já jsem za to rád,“ řekl.

Nestrašil zároveň ocenil i skvělou atmosféru v aréně. „Fanoušci tady v Hradci vytvořili skvělou atmosféru, hrála se repríza finále. Tohle si jako hráč užijete hodně,“ tvrdil Nesty novinářům a moc neřešil, jak dobře z třineckého pohledu vypadá tabulka.

„Snažíme se ale dívat jen na další zápas. Už neřešíme, co bylo za námi a jak vypadá tabulka. Spíš bych řekl, že je důležité hrát pořád stejně, držet se věcí, které nás v minulosti dovedly k úspěchu. Po šedesáti minutách se koukneme nahoru a když je dodržujeme, většinou je celkem velká šance, že na kostce svítí dobrý výsledek.“