Z Boleslavi jedou Oceláři opět s prázdnou

29.11.2009 · Štěpán Tomš, Adam Sušovský
Ani druhé letošní utkání na ledě Mladé Boleslavi třinečtí hokejisté nezvládli a na domácí celek nestačili v poměru 3:4. K bodům ze středních Čech nepomohla ani power-play na konci zápasu. Oceláři tak musejí na vítězství minimálně jedno kolo čekat dál.
29.kolo, neděle 29.11.2009
Ml. Boleslav
4:3
Třetiny: 3:1, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Král (Sup, Žabka), 12. Král (Žabka), 18. Macho (Kracík), 44. Macho (Lehikoinen) - 10. Cartelli (Bonk, Květoň), 29. Polanský (Martynek, Květoň), 48. Kohn (Hampl, Lojek). Rozhodčí: Šindler, Homola - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3385. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3. 3385
Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Macho, Bahenský – Kracík, Vrbata, Handlovský.
Hamerlík (18. Duba) – Hrabal, Andersons, Cartelli, Malec, Lojek, Výtisk, Zíb – Bonk, Polák, Polanský, Tomas, Květoň, Mičulka, Martynek, Růžička, Pospíšil, Kohn, Kanko, Hampl.

Atraktivní první třetinu odstartovala Boháčova střela z úhlu, kterou na druhé straně předvedl i Polák. V obou případech si brankáři poradili. Skóre otevřel v 6. minutě Král, který šikovně tečoval Pabiškovu střelu. Ocelářům se podařilo odpovědět v přesilovce, která trvala čtyři minuty. V obrovské šanci nejprve neuspěl z metrové vzdálenosti Polanský, skrytou střelu Cartelliho od modré čáry, která zapadla k tyči, už ale Schwarz neviděl.

Zanedlouho strhl vedení znovu na domácí stranu svým druhým gólem kapitán Král, když se namísto přihrávky na pokrytého Supa rozhodl kličkou uvolnit a vystřelit nad Hamerlíkův beton. Další velké šance Boleslavi na sebe nenechaly dlouho čekat. Pak střelou z mezikruží nejprve neuspěl Kasík, sám před Hamerlíkem ani Macho. Naproti byl v totožné šanci Hampl, jenž také na Schwarze nevyzrál. V 18. minutě využil Macho vyloučení exboleslavského Zíba střelou pod horní tyčku. V ten moment nahradil Hamerlíka mezi třineckými tyčemi Duba.

Úvod druhého dějství patřil hostům a jejich přesilovce, ve které krotil Schwarz střelu Cartelliho. Tempo hry poté mírně opadlo, nicméně hosté dokázali snížit, když Polanský dorazil odražený puk. V početní výhodě tečoval Macho Fabušovo nahození těsně nad. Ještě v téže přesilovce měla Boleslav velkou šanci, překonaný Duba byl úplně mimo brankoviště, ale Pabiška nedokázal v obrovském zmatku puk dorazit.

I Kohn měl blízko ke gólu, vyrovnávací střela však skončila na tyči. Dvě minuty před druhou sirénou si udělal místo před bránou Sup, v rozhodující moment mu puk ujel. V závěru hráli domácí třetí přesilovku, v níž měl v poslední vteřině největší šanci Žabka, jehož ránu Duba se štěstím vyrazil.

Ve zbytku početní výhody na začátku poslední dvacetiminutovky málem Boleslavští inkasovali, když Sup nahrál přímo na hůl soupeře. Doutnající požár uhasil až Kasík rybičkou. Třinecká branka se otřásla znovu ve 44. minutě, kdy v ní po napadení Kankem skončil Nouza, nikoli kotouč. A s nabídnutou přesilovkou si Středočeši rychle poradili. Lehikoinenovu přihrávku procedil za Dubu z hranice kruhu dvougólový Macho.

K dramatu nasměroval zápas Kohn, který ihned po přejetí modré čáry zamířil ke vzdálenější tyči. Schwarz jeho ránu dobře viděl, a proto si inkasovaný gól velmi vyčítal. Kracík, čerstvá posila Boleslavi, se před Dubou hezky uvolnil, třinecký gólman však betonem puk zastavil. Přesilovku po faulu Květoně Boleslav nevyužila, o dělbě bodů proto nebylo stále rozhodnuto. Když ani závěrečná power-play Ocelářů na výsledku nic nezměnila, domácí těsné vedení uhájili.

Vladimír Čermák (Mladá Boleslav):
Potřebovali jsme se po dvou nepovedených utkáních chytit. Věděli jsme, že přijelo velice silné mužstvo v útoku, tak jsme se snažili hrát zodpovědně odzadu. Kracík odehrál svůj první zápas za nás dobře. Máme úzký kádr, byla možnost jej získat. Každou sezonu měl hodně kanadských bodů a myslím si, že nám pomůže.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Já si myslím, že se nám vymstil neprofesionální přístup hráčů v první třetině, protože to nemělo vůbec nic společného s tím, jestli chceme venku uspět. Od druhé třetiny mužstvo po důkladně domluvě samozřejmě začalo bojovat, vytvořili jsme si tlak a měli jsme i určitou převahu. Góly se ale pak už dávají těžko.