Výborná práce! Oceláři přetlačili Djurgården 4:3!

07.09.2018 · Martin Stebel
Dámy a pánové, to byla paráda! Třetí utkání hokejové Ligy mistrů dopadlo pro třinecké Oceláře konečně pozitivně! Na ledě švédského Djurgårdenu sice většinu střetnutí dotahovali náskok soupeře, ale díky nesmírné bojovnosti v závěrečné třetině dokázali zvítězit poměrem 4:3. Vítěznou trefu obstaral v čase 57:50 Aron Chmielewski. Do tabulky skupiny E si tak Slezané připisují první tři body a stále živí reálnou naději na postup do vyřazovací fáze!
CHL3, pátek 7.9.2018
Djurgården
3:4
Hovet
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:2  Branky a nahrávky: 9. Bemström, 35. Engqvist (Possler, Hultström), 47. Brodin (Lilja) – 26. Dravecký (Viedenský, Krajíček), 40. Marcinko (M. Kovařčík, Cienciala), 53. Haman, 58. Chmielewski (Dravecký, Viedenský) Rozhodčí: Barcelo (FRA), Andersson (SWE) – Dahmén (SWE), Ahlen (SWE) Vyloučení: 7:7 Využití: 0:1 V oslabení: 1:0 Střely na branku: 38:36 Diváci: 1916 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Djurgårdens IF: Reideborn (Jensen) – Hultstrom, Norell, J. Pettersson, Alsing, Nilsson, B. Petersson, Bernhardt – Possler, Engqvist (C), Axelsson – Brodin, Josefsson (TS), Lilja – Bergfors, Strandberg, Eriksson – Bemström, Davidsson, Wia – Widing.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Doudera, Musil, Matyáš, Gernát, M. Adámek, Haman – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Cienciala (TS), M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Svačina – Vlach, Viedenský, Dravecký – Hladonik.

Do pátečního souboje už v třineckém týmu nastoupil do hry nově příchozí obránce Martin Gernát. Domácí tým vstoupil do utkání aktivně, v polovině čtvrté minuty však Possler střelou z otočky Hrubce nepokořil. První branka přišla začátkem deváté minuty a Oceláři paradoxně inkasovali při vlastní přesilovce. Rychlost, šikovnost a dravost ukázal mladíček Emil Bemström, který projel jako dravý úhoř třineckým rybníkem a střelou na vyrážečku otevřel brankový účet.

Další možnost vytvořil Brodin, který vybídl k sólu Engqvista, ten vyrukoval na Hrubce kličkou do bekhendu k pravé tyči, ale svou fintu nedokázal dotáhnout do konce a puk poslal vedle brány. Pár chvil poté byl ve velmi dobré pozici Erik Hrňa. Po přihrávce zpoza brány pálil prudce z levého kruhu, ale Reideborn si na jeho ránu počíhal a zneškodnil jí.

Mnoho zajímavého se událo i ve druhé třetině. Ve 26. minutě brankář Reideborn namazal zpoza brány Viedenskému. Slovenský útočník prokázal dobré čtení hry, kdy zadovkou přihrál před prázdnou bránu krajanovi Vladimíru Draveckému, který už měl jednoduchou pozici ke skórování. Švédové si náskok vzali zpět ve 35. minutě. Nepříjemnou polovysokou střelu Hultströma od modré ještě Hrubec vyrazil, ale po přihrávce Posslera poslal puk z pravého kruhu k levé tyči Andreas Engqvist a vrátil domácím vedení.

Srovnáno bylo 25 vteřin před závěrem druhé části. Dvojnásobnou přesilovku ještě hosté nezhodnotili, ale v klasické přesilovce už udeřilo. Přihrávku Michala Kovařčíka domácí obrana ještě přerušila, přesto se ke kotouči před Reidebornem dostal důrazný Tomáš Marcinko a s vypětím všech sil dotlačil kotouč do sítě!

Velké věci nabídla rovněž třetí perioda. V úvodu byli daleko aktivnější Oceláři, ale znovu platilo známé motto: nedáš-dostaneš. Na konci 47. minuty dostal Daniel Brodin přihrávku mezi kruhy od Jakoba Lilji, první střelou procedil puk přes brankáře Hrubce a následně kotouč dopravil do odkryté klece.

Třinečtí borci ale ukázali bojovné charaktery a byli zcela po zásluze odměnění. Nejprve se ujala tvrdá polovysoká bomba mladého defenzora Filipa Hamana, který v čase 52:59 vypálil od modré a zapsal tak premiérovou trefu v třineckém A-týmu.

Oceláři byli stále ofenzivně velice hladoví a bod jim určitě ke štěstí nestačil. Ze sympatické aktivity nakonec rezultovala branka polské rychlonožky Arona Chmielewského, jenž sto třicet vteřin před závěrečným klaksonem sebevědomě prosvištěl kolem zadního mantinelu a šikovně propasíroval puk u pravé tyče – 3:4!

V mimořádně hektickém závěru ještě domácí mocně tlačili a doráželi, jenže statečně bojující Oceláři nejtěsnější náskok uhájili!

Videosestřih z utkání Ocelářů najdete ZDE

Jiří Raszka (HC Oceláři Třinec): "Je to sladká výhra, odehráli jsme parádní zápas. Nemyslím pouze výhru, což je třešnička na dortu. Kluci makali od první do poslední minuty, odvedli spoustu černé práce. Po celou dobu bylo znát, jak kluci moc chtějí uspět, nikdo nevypustil jediný kotouč. V domácím utkání jsme často inkasovali po přečíslení soupeře, tady to nebylo, protože naši kluci se vraceli a nepouštěli domácí do šancí. I za nepříznivého stavu bylo znát, že náš tým chce urvat výhru. Vyzvednout musíme nesmírnou obětavost v závěru, kdy soupeř pořádně tlačil, ale výsledek jsme ubránili. S tímhle nasazením a zápalem pro hru panuje obrovská spokojenost."