Verva pokořena až dvěma slepenými góly ve třetí třetině

04.02.2014 · Tomáš Vacho
V utkání šestačtyřicátého kola hokejové Tisport Extraligy mezi domácími Oceláři a hosty z Litvínova jsme sledovali vyrovnanou bitvu, ve které se Severočechům dvakrát podařilo vyrovnat nejtěsnější rozdíl. Třinec rozhodnul v šestačtyřicáté minutě, když se mu podařilo vsítit dvě branky a odskočit tak na dvogólový rozdíl.
46., úterý 4.2.2014
Litvínov
6:2
Třetiny: 1:0, 1:2, 4:0  Branky a nahrávky: 3. Roth (Martin Růžička, Linhart), 28. Nosek (Květoň, Rákos), 46. Galvas (Rufer), 46. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 54. Martin Růžička (Polák, Roth), 58. Orsava (Bonk) – 25. Hübl (Černý, Lukeš), 37. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Lacina, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3670. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Hrubec – Linhart, Roth, Galvas, Foltýn, Zíb, Nosek, Krejčí – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Matuš
Francouz – Šlégr, Pavlík, Kousalík, Gula, Chaloupka, Stříteský, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Skuhravý, Piroš, Černý – Gerhát, Jurčík, Majdan

Hosté z Litvínova neměli příliš dobrý vstup do zápasu – v první třetině si nevypracovali prakticky žádnou slibnou příležitost ke vstřelení branky. Domácí na tom byli o něco lépe, když se jim podařilo otevřít skóre již ve třetí minutě.

Svůj záslužný podíl na tom nese jak Martin Růžička, který po průniku do útočného pásma nastřelil tyč, tak hlavně Vladimír Roth, který stál na správném místě a bekhendem doklepl odražený kotouč do brány. Ani Oceláři již ale do první sirény prakticky nic nevymysleli a diváci ve Werk Aréně sledovali hokejovou nudu.

Do druhé periody nastoupili Severočeši jako vyměnění, hned na jejím začátku se Martynek prosmýkl kolem obránců do dobré šance, Hrubec jeho střelu jen nouzově vyrazil. Toho mohl využít dojíždějící Hanzal, ale třinecký brankář byl i v tomto případě úspěšný.

Aktivita přinesla Vervě ovoce v pětadvacáté minutě, to když Černý předvedl černou práci a vypracoval skvělou šanci pro Viktora Hübla, který se střelou pod horní tyčku nemýlil.

Třinec ale nepolevil a podařilo se mu rychle odpovědět. V osmadvácáté minutě se po skrumáži odrazil puk ke Květoňovi, který předložil kotouč Davidu Noskovi, jehož střela zaplachtila do horní části brány.

Druhá třetina byla ale brankově plodná, a tak se v sedmatřicáté minutě Litvínov podruhé radoval z vyrovnávací branky. Ve vlastním oslabení proniknul do útočné třetiny Hübl, předložil puk mezi kruhy na hůl Františka Lukeše, který prostřelil zakročujícího Hrubce.

Před druhou sirénou dostali domácí hokejisté luxusní příležitost v podobě čtyřiačtyřicet sekund trvající dvojnásobné přesilové hry. Tu ale, navzdory dobré šanci Růžičky, zužitkovat nedokázali.

Do poslední části tak mužstva nastupovala za nerozhodného stavu, který ale vydržel jen do šestačtyřicáté minuty, v jejímž průběhu domácí zasadili soupeři dva zářezy.

V prvním případě se jednalo o velmi šťastný gól – puk byl vyslán z hole Lukáše Galvase a jeho trajektorii směrem do brány změnil tečí těsně před Francouzem obránce Kousalík. V tom druhém případě šlo o čistý únik Martina Růžičky po Polanského příhře a prvně jmenovaný překonal Francouze bekhendovým blafákem.

Stejný hráč domácích s číslem dvacet sedm na zádech stál i na konci přesilovkové akce, když dorazil Rothův vyražený pokus a postaral se jak o svou druhou branku v zápase, tak o zdánlivě nedostižné třígólové vedení svého týmu.

Dvě minuty před koncem přidal ještě jeden zářez Jakub Orsava, který zužitkoval Bonkovu příhru, čímž pohřbil jakékoliv naděje hostujícího celku.

Třinec si pak již výsledek pohlídal a s dostatčeným náskokem si dokráčel pro tříbodový zisk.

Václav Varaďa (Třinec): "Docela vyrovnané utkání. Hrálo se trošku opatrněji, těch šancí nebylo moc, ale za vyrovnaného stavu jsme byli schopni dát šťastnější gól po teči od hostujícího obránce. Tím jsme to zlomili na naší stranu, protože Litvínov byl hodně houževnatý."

Miloslav Hořava (Litvínov): "Snažili jsme se být vyrovnaným soupeřem a to se nám dvě třetiny dařilo. I výsledek tomu odpovídal. Doufali jsme, že kvalitní defenzivou bychom na nějaký bod mohli dosáhnout, ale třetí třetinu jsme nezvládli. Dopustili jsme se chyb, které soupeř potrestal. Domácí zaslouženě vyhráli."