V Brně bez bodového zisku: Kometa versus Oceláři 3:1

23.02.2016 · Martin Stebel
Ani ve čtvrtém letošním vzájemném utkání nedokázali Oceláři získat s brněnskou Kometou bod. V rámci 48. kola podlehli na ledě soupeře 1:3 a klesli na desátou pozici Tipsport extraligy. Jedinou trefu hostů měl na svědomí Radoslav Tybor. Další měření sil čeká třinecké hokejisty v nejbližší pátek, kdy ve WERK ARENĚ přivítají pražskou Spartu.
48.kolo, úterý 23.2.2016
3:1
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Vondráček, Burian), 47. J. Káńa (V. Němec, Špirko), 52. Burian (Trška, Vondráček) – 8. Tybor (Adamský, M. Doudera) Rozhodčí: Hejduk, Polák – Jindra, Zíka Vyloučení: 8:8, Rákos 2+10 OT Využití: 0:1 Střely na branku: 28:26 Zblokované střely: 12:6 Vhazování: 41:34 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1 Diváci: 7465 Nejlepší hráči utkání: Marek Čiliak – Šimon Hrubec
Čiliak (Falter) – Kaberle, Štindl, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kozák – R. Zohorna, Čermák (C), Dočekal – Káňa, V. Němec, Špirko – Ostřížek, J. Hruška, Ton – Burian, H. Zohorna, Vondráček – F. Dvořák.
Hrubec (Hamerlík) – Jank, Nosek, Galvas, M. Doudera, Stehlík, Slovák – Dravecký, Kopecký, Irgl (C) – Hrabal, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Tybor – Svačina, Kovařčík, Matuš – Jašek, Rufer.

První třetina nabídla vyrovnaný a napínavý hokej. Úvod duelu patřil Kometa, která udeřila hned ve třetí minutě. Vtipnou zadovkou vybídl Vondráček svého kolegu Hynka Zohornu, který bekhendem prostřelil brankáře Hrubce. Oceláři se dočkali vyrovnání v osmé minutě, Brňané hráli v šesti a špatné střídání potrestal přesnou střelou mezi Čiliakovy betony Radoslav Tybor.

O pár chvil později měl obrovskou šanci Zbyněk Irgl, ale sám před bránou nedokázal kotouč procpat pod ležícím slovenským gólmanem. V samotném závěru první periodě ještě pelášil sám na bránu Káňa, ale Hrubec vyrazil kotouč koncem hole. Šancí hodně, na góly však 1:1.

Druhé dějství mnoho hokejové krásy nenabídlo. Kometa si vytvořila dvě slušné šance, především teč Ostřížka nebo pěkná střela Dočekala musela zaměstnat brankáře Hrubce. Na druhé straně se hosté dostávali do šancí převážně v přesilovkách, ale dobré možnosti Rákose a Polanského pochytal Čiliak. Stále to byla taktická bitva a nikdo nechtěl udělat chybu.

Šachovou partii ukončila až akce domácího Jana Káni, jehož střelu za modrou čárou Hrubec neviděl a puk se zatřepal až za jeho zády - 2:1. O pár minut později bylo v Brně ještě veseleji, Trškovo nahození tečoval Vilém Burian a touš se od břevna dopravil do sítě - 3:1. Od té doby Brňané kontrolovali výsledek a i přes hru Ocelářů v power-play už domácí celek neinkasoval.

Martin Pešout (HC Kometa Brno): "Klíčem k úspěchu bylo to, že jsme ubránili přesilovky soupeře a přežili dvě šance Třince ve druhé třetině. Je potřeba ocenit výkon Třinec, protože to bylo play-off utkání a nechápu, proč jsou oba týmy v tabulce tam, kde jsou. Bylo to utkání plné emocí, ale řekl bych, že to obě mužstva hrála korektně. Naše výhra je vydřená a zasloužená."

Jiří Dopita (HC Oceláři Třinec): "Chtěl bych v první řadě pogratulovat Kometě k vítězství. Utkání jsme si prohráli v přesilovkách, byť jsme jednu využili, tak jsme měli být efektivnější. I při vyrovnané hře pět na pět jsme měli dost šancí, ale nedali je. Kometa nás za to potrestala."