Úvodní nezdar v Lize mistrů, Oceláři podlehli Stavangeru

20.08.2015 · Daniel Ježek
Hráči s dráčkem na hrudi vstoupili do druhé sezóny hokejové Ligy mistrů na ledě norského mistra Stavangeru Oilers. Oceláři sice byli střelecky aktivnějším týmem, branky však padaly do sítě Slezanů. Stavanger zvítězil 4:1. Čestný úspěch Třince zaznamenal Erik Hrňa.
1. CHL, čtvrtek 20.8.2015
Stavanger
4:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 6. Dahl-Andersen, 19. Solberg (Soares), 38. Balcers (Trettenes), 47. Johansson (Soares) – 40. Hrňa (Hrabal). Rozhodčí: Jari Suorsa (FIN), Roy Stian Hansen (NOR) – Gjermund Bakli (NOR), Håvar Dahl (NOR). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Střely na branku: 29:51. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Holm – Solberg, Sertich, Sveum, Bruneteau, Rokseth, Johannesen, Mostue – Soares, Kissel (CTS), Johansson – Kristiansen, Forsberg (C), Dahl-Andersen – Balcers, Lorentzen, Trettenes – Høygård, Medhus, Henriksen – Røste Fossen.
Hrubec (od 47. Hamerlík) – Klesla (C), Nosek, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek, L. Doudera – Adamský, Polanský (CTS), Dravecký – Hrňa, Plíhal, Kreps – Rákos, Matuš, Irgl – Cienciala, Rufer, Jašek.

Oceláři měli aktivnější vstup do zápasu, hned v první minutě si vypracovali početní výhodu. V ní se však hráčům s dráčkem na hrudi nevedlo. Domácí poprvé zahrozili v páté minutě a hned z toho mohla být branka. Hrubec ale dokázal zlikvidovat nájezd Kissla. Stavanger pokračoval v náporu i v dalších vteřinách, střela Christiana Dahla-Andersena v šesté minutě už znamenala změnu skóre. Kotouč Hrubcovi vypadl a pod tlakem dotírajících hráčů doklouzal i s třineckým brankářem do sítě.

Oceláři mohli odpovědět za dvě minuty, Rákos v úniku ale pálil jen do Holma. Na další šanci museli diváci v DNB aréně čekat do patnácté minuty, Forsberg ovšem pálil nad. Dvě minuty před koncem úvodní periody se skóre opět měnilo, znovu to byli domácí, kdo slavil přesnou trefu. Soares vyhrál buly na hůl Henrika Solberga, který střelou mezi betony podruhé propálil Hrubce - 2:0.

Stavanger pokračoval aktivně i v úvodu prostředního dějství, Kristiansenova teč zacinkala na tyč Hrubcovy branky. Další průběh hry poznamenaly časté prohřešky proti pravidlům, Stavanger měl možnost dvou přesilovek, Oceláři hráli v početní výhodě jednou. Nikomu se však v nerovnovážném stavu hráčů na ledě nevedlo.

Větší rozruch tak nabídla až závěrečná tříminutovka druhé třetiny. Olejáři se nejprve dostali do tříbrankového vedení, přečíslení dvou proti jednomu přesně zakončil Rudolfs Balcers. V poslední minutě prostřední dvacetiminutovky se radovali také Oceláři. Josef Hrabal nahodil puk před Holmovu branku, tam jej do sítě sklepl Erik Hrňa - 3:1.

Stavanger ale nechtěl připustit další komplikace. Oceláři sice byli střelecky aktivnějším týmem, další branka však padla do Hrubcovy klece. Dvojice Kissel - Soares předvedla nádhernou hokejovou akci, kterou střelou ze vzduchu zakončil Jonas Johansson. Hrubec po čtvrté brance přenechal své místo Hamerlíkovi.

Slezané chtěli ještě ve zbývajících minutách třetí periody změnit nepříznivý stav, brankář Holm ale dokázal pochytat všechny střelecké pokusy z hokejek Ocelářů. Také Hamerlík musel předvést několik dobrých zákroků, zejména proti úniku Medhuse.

Stavanger si již výsledek do konce šedesáté minuty pohlídal, do tabulky Skupiny 12 tak zapsal první tři body. Oceláři mohou dnešní nezdar odčinit již v sobotu, kdy je čeká duel na ledě finské Kalpy Kuopio.

Jiří Kalous (trenér Třince): "Cítím zklamání, protože jsme prohráli první utkání Ligy mistrů. Stavanger hrál to, co jsme očekávali, měl perfektně zorganizovanou obranu a nebylo jednoduché se přes ní dostat. Když už jsme se dostali do nějaké šance, tak tlak do brány nebo jejich využití nebylo podle našich představ. Vstřelili jsme jen jednu branku a to dnes na úspěch nestačilo."