Třetí duel v Lize mistrů: Mannheim vs. Oceláři 6:2

31.08.2017 · Martin Stebel
K dalšímu utkání v hokejové Lize mistrů přicestovali Oceláři do německého Mannheimu. Od úvodu museli svěřenci trenérské dvojice Varaďa-Zadina čelit aktivitě domácího celku, kterému se povedlo skórovat už v první minutě. Navzdory zlepšenému výkonu v dalším průběhu nakonec třinečtí neuspěli a podlehli poměrem 2:6. Přesto však i po třech odehraných zápasech stále vévodí tabulce skupiny D Champions Hockey League.
3.kolo, čtvrtek 31.8.2017
Mannheim
6:2
SAP Arena
Třetiny: 3:0, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 1. MacMurchy (Larkin, Kolarik), 7. Plachta (Goc), 16. Plachta (Adam, Carle), 31. Carle, 47. Ullmann (MacMurchy, Colaiacovo), 56. MacMurchy (Carle) – 37. Dravecký (Linhart), 45. Polanský Rozhodčí: Didier, Piechaczek – Kowert, Schelewski Vyloučení: 6:6 Přesilovky: 2:0 Střely na bránu: 32:23 Vhazování: 26:25 Zblokované střely: 3:10 Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2 Diváci: 6314
Adler Mannheim: Endras (Pickard) – Johnson, Larkin, Akdag, Carle, Colaiacovo, Reul, N. Goc, Hungerecker – MacMurchy, Adam, Kolarik – Wolf, Festerling, Sparre – Plachta, M. Goc, Setoguchi – McGrath, Ullmann, Kink.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček , Adámek, Linhart, Roth, Musil, Doudera, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (TS) – Adamský, Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina, Cienciala, Hrňa – O. Kovařčík.

Do třetího souboje letošní Ligy mistrů vstoupili Oceláři v brance s Peterem Hamerlíkem. Ten musel vytahovat kotouč ze své sítě už ve 22. vteřině, kdy domácí vyšachovali obranu hostujícího celku a Kanaďan Ryan MacMurchy se střelou mezi betony nemýlil. Třinec se brzy oklepal a vyrovnat se snažil po spolupráci Linharta a Petružálka, jenže rutinér Dennis Endras byl pozorný.

Začátkem sedmé minuty to už bylo 2:0. Adler předvedl rychlý přechod do pásma, na pravém křídle dostal hodně prostoru Matthias Plachta a střelou golfákem našel volné místo v třinecké brance. V čase 15:15 bylo pro Oceláře ještě hůře. Mannheim dokázal zhodnotit svou přesilovku, kdy se dnes podruhé ostrým projektilem připomenul Matthias Plachta. Závěrečné minuty úvodního dějství ještě okořenila potyčka Lukáše Krajíčka a Chada Kolarika, ze které vyšel vítězně třinecký zadák.

Prostřední část začali Slezané aktivně, vidět byla především první formace, jenže obrana domácích nedělala chyby a byla pozorná. První nedůslednost přišla až v minutě 26., kdy se dopředu dostal Vladimír Dravecký. Bývalý kapitán slovenské reprezentace utěšenou ránou orazítkoval tyč, následnou dorážku nedokončil podle svých představ Zbyněk Irgl.

V polovině základní hrací doby se německému mužstvu podařila další trefa, tentokrát z kategorie velice šťastných. Poměrně nenápadné nahození Mathieaua Carla od modré čáry propadlo Hamerlíkovi k překvapení všech až za záda. Podobná branka padla chvíli poté i na druhé straně hřiště, kdy z velké dálky nastřelil puk Tomáš Linhart a jemná teč z předbrankového prostoru Vladimíra Draveckého znamenala snížení.

Krásný hokejový okamžik se odehrál v úvodu třetího dějství, kdy se efektním sólem přes celé kluziště prezentoval Jiří Polanský a precizní střelou nad lapačku pokořil Endrase. Tři minuty poté si však Němci vzali znovu zpět třígólový náskok. Při přesilovce ostře vypálil MacMurchy, třinecký brankář v nouzi jen vyrazil puk před sebe a důrazný Christoph Ullmann dokázal skórovat.

Čtyři minuty před koncem ještě Třinec zkusil hru bez brankáře, ale potřebný efekt to nepřineslo, prázdnou branku naopak z prostředku hrací plochy nemohl minout zkušený Ryan MacMurchy. Závěr utkání už mnoho zajímavých okamžiků nenabídl, Oceláři sice vyvinuli snahu, ale skóre zůstalo nezměněno.

Další vystoupení v Champions Hockey League čeká na Oceláře v sobotu, kdy se od 19:00 hodin představí v dánském Esbjergu.