Těsná prohra s Hradcem, Oceláři berou bod

17.11.2015 · Daniel Ježek
Druhý domácí duel v řadě sehráli Slezané ve svátečním odpoledni. Zápas s Hradcem Králové byl dlouho bezbrankový, prvním střelcem se v polovině druhé třetiny stal Adam Rufer. Oceláři drželi jednobrankové vedení, Mountfieldu se ale povedlo srovnat a dvě vteřiny před koncem prodloužení rozhodnout o své výhře.
20.kolo, úterý 17.11.2015
Mountfield HK
1:2p
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 28. Rufer (Linhart, Plíhal) – 53. Kukumberg (Bednář), 65. Knotek (Šimánek). Rozhodčí: Mrkva, Hodek – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 115. Střely na branku: 26:22. Zblokované střely: 18:18. Hity: 18:15. Vhazování: 47:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Hrubec (M. Svoboda) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Adamský, Polanský (A), Irgl – Svačina, Plíhal, Rákos – Rufer, Růžička, Matuš – Hrňa.
Kacetl (A. Svoboda) – Vydarený (A), Pláněk, Frühauf (A), Pilař, Vašíček, Jank, Hronek – Šimánek (C), Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Ihnačák, Červený – Honejsek, Vantuch, Köhler.

Utkání mezi Oceláři a Mountfieldem nabídlo velmi vyrovnaný průběh. Hned v první minutě se do velké šance dostal hostující Kukumberg, Hrubec byl připravený. První větší šanci Ocelářů měl na svědomí Růžička. Ten se dostal ke kotouči po chybě Vydareného, jeho pokus ale Kacetl zastavil.

Hradečtí si v šesté minutě zahráli svou první přesilovku, Hrubec ale příliš práce neměl. To Kacetl musel v jedenácté minutě řešit nahození z hole Klesly, které hostujícímu brankáři nadělalo nemálo starostí. Mountfield ale nakonec neinkasoval. Hráči s dráčkem na hrudi si v následující minutě zahráli početní výhodu, ani domácím se ale nevedlo.

Další průběh duelu narušilo několik prohřešků proti pravidlům na obou stranách. Oceláři dvakrát pykali za špatné střídání, Mountfield se po dvou faulech musel taky bránit. Ani jedna přesilová hra ale branku nenabídla. A když se oběma týmům nevedlo v početní výhodě, Oceláři se prosadili v oslabení. Tomáš Linhart zavezl kotouč do útočné třetiny, natáhl na sebe dva protihráče a uvolnil cestu Adamovi Ruferovi. Ten z mezikruží neměl problém propálit Kacetla.

Třiatřicátá minuta mohla přinést vyrovnávající branku, únik Kudrny ale zastavil pozorný Hrubec. Hosté i domácí poté měli k dispozici další přesilové hry, WERK ARENA ale na trefu v početní výhodě i nadále čekala marně. Velmi blízko k ní byl dvakrát Irgl. Třinecký snajpr poprvé nedokázal dorazit vyraženou střelu Linharta, ve druhém případě trefil horní tyč.

Oceláři tak do poslední dvacetiminutovky vstupovali s jednobrankovým náskokem. Ten mohl v pětačtyřicáté minutě navýšit Svačina, v dobré příležitosti ale trefil jen brankovou konstrukci. Za další dvě minuty mohla čtyři tisícovky diváků v třinecké aréně rozradostnit Polanského formace. Centr druhé třinecké lajny nahrával Irglovi, ten ale dlouho zpracovával puk, až mu Vydarený srazil střelu do ochranné sítě.

Další přesnou trefu tak nabídla až minuta třiapadesátá. Jaroslav Bednář si stáhl vysoko letící puk a z první jej napálil na Hrubce. Třinecký brankář kotouč vyrazil jen k volnému Romanu Kukumbergovi, který jej z ostrého úhlu propasíroval za Hrubcova záda - 1:1.

Rozhodnout o vítězi mohla především poslední dvouminutovka základní hrací doby, která nabídla pár dobrých šancí na obou stranách. Pláňkova střela se odrazila k Ihnačákovi, hostující forward ale nedokázal doklepnout puk za ležícího Hrubce. Na druhé straně v dobré pozici stál Klepiš, ani on nebyl přesný.

O majiteli bonusového druhého bodu tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se pouhé dvě vteřiny před koncem prosadil Tomáš Knotek, čímž svému týmu zajistil druhý bodík. Oceláři – Mountfield 1:2 prodl.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): "Utkání bylo nervózní, možná více bojovné než hokejové. Momentálně jsme trochu v krizi, ze které se snažíme dostat. Je vidět, že na hokejkách nemáme potřebnou pohodu. Klukům ale nemůžeme vytknout to, že by se nesnažili nebo nebojovali. Smolně jsme prohráli, to se ale stává. Je vidět, že na nás ta deka je, proto padl i ten trochu šťastný, ale asi zasloužený, gól na 2:1. Byli bychom radši, kdybychom ten druhý bod získali my. Bod je pěkný, soupeři musím pogratulovat. My se po malých krůčkách musíme zvedat, musíme začít u nejjednodušších věcí a opět se dostat do pohody. Tu snad najdeme dříve, než později, abychom byli opět ten tým, na který jsou fanoušci zvyklí."

Peter Draisaitl (Mountfield HK): "Byl to zvláštní a nervózní zápas, puky skákaly na obou stranách sem a tam. Oba jsme měli spoustu šancí v přesilovkách, tam mohl jeden tým převážit výsledek na svou stranu. To se nestalo, v dalším průběhu se utkání dohrávalo a čekalo se na tu jednu šanci, která to rozhodne. Tu jsme šťastně našli ve třetí třetině, pak i dvě vteřiny před koncem prodloužení. Celkově jsem za výsledek velmi, velmi rád, dva body beru s velkou pokorou."