Skvělý Mazancův výkon na výhru nestačil

12.09.2021 · Daniel Ježek, Foto: Roman Turovský
K prvnímu venkovnímu utkání této sezony zajížděli Oceláři do Plzně. Více ze hry po celou dobu zápasu měli domácí hokejisté, skvělý Marek Mazanec ale držel Slezany ve hře. Hráči s drakem na prsou se nakonec museli před indiány sklonit, když prohráli 2:3. Branky Třince vsítili Erik Hrňa a Tomáš Marcinko.
2.kolo, neděle 12.9.2021
Plzeň
3:2
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 14. Dzierkals (Suchý), 27. Kantner (Blomstrand), 52. Čerešňák (Bulíř, M. Lang) – 27. Hrňa (Marcinko, D. Musil), 53. Marcinko (Miloš Roman). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 926. Střely na branku: 38:24. Zblokované střely: 17:11. Hity: 9:5. Vhazování: 12:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
HC Škoda Plzeň: D. Furch – Budík, Čerešňák(A), Graňák, J. Kindl (C), V. Lang, Kvasnička, L. Kaňák – Dzierkals, Mertl (A), Schleiss – Suchý, Bulíř, M. Lang – Blomstrand, Přikryl, Kantner – Malát, Soukup, Kuťák.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – D. Musil, Kundrátek, Marinčin, M. Doudera, Jaroměřský, M. Adámek – A. Nestrašil, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko, Hrňa – Daňo, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Kofroň – Christov.

Utkání na plzeňském ledě nabídlo zajímavé šance již od úvodních minut. Ve čtvrté minutě se nejprve neujala akce Andreje Nestrašila, na druhé straně pak Mazanec zastavil výpad Mertla. Od šesté minuty hráli Oceláři přesilovou hru, do větší šance se ale hosté nedostali. Po skončení Kantnerova trestu na trestnou lavici usedl třinecký Marinčin, jehož po čtyřiceti vteřinách následoval Musil. Domácí hráli šestasedmdesát vteřin v pěti proti třem, největší šance Bulíře a Dzierkalse zastavil výborný Mazanec.

Další minuty třetiny nabídly trochu opatrnější hokej, šancí tolik k vidění nebylo. Vše se změnilo ve čtrnácté minutě, kdy byl vyloučen třinecký kapitán Vrána. Tuto příležitost již indiáni zužitkovali, Martins Dzierkals nadvakrát překonal třineckého brankáře. Hosté mohli reagovat o minutu později, Vrána ale Růžičkovu pobídku nevyužil. V osmnácté minutě pak mohli skórovat třinečtí Marcinko s Draveckým či domácí Kantner, ani jednomu útočníkovi se ale nepovedlo překonat soupeřova gólmana.

Druhou dvacetiminutovku zahájili Slezané v přesilové hře, paradoxně ale největší šanci měli domácí. Jan Schleiss se sám řítil na Mazance, třinecký maskovaný muž ale vytáhl další úspěšný zákrok. Od třiadvacáté minuty pak hrála v přesilovce Plzeň, ani domácím se ale v této činnosti nevedlo. Pak přišla dvacátá sedmá minuta. Oceláři nejprve přesnou střelou Erika Hrni srovnali stav, za dalších třináct vteřin si ale Škoda vzala své vedení zpět. Nehlídaný Matyáš Kantner skóroval z mezikruží.

Hned na to mohl další gól domácích vsítit Kuťák, v brejku ale na Mazance nevyzrál. Indiáni následně nevyužili přesilovku po Hrehorčákově faulu. Oceláři se do varu dostali ve druhé polovině třetiny, kdy dlouho drželi svého soka v jeho pásmu. V největší šanci byl Patrik Hrehorčák, z první ale Furcha překonat nedokázal. Domácí naopak mohli odpovědět při akcích Mertla a Kuťáka, Marek Mazanec ale Plzeň nepustil do většího náskoku.

V jednačtyřicáté minutě dostali Oceláři další přesilovkovou šanci, největší příležitost Milana Doudery ale brankou neskončila. O pár minut později se ve výhodě jednoho muže v poli nevedlo ani Plzni. Domácí se postupem času začali více soustředit na poctivou defenzívu, Oceláři se dlouho nemohli dostat do většího tlaku. Osm minut před koncem Třinečtí nepohlídali rychlý výpad indiánů do útočného pásma a Peter Čerešňák dorazil Mazancem vyraženou střelu Bulíře.

Hráči s drakem na prsou ale bleskově odpověděli. Roman od zadního mantinelu našel Tomáše Marcinka, který z bezprostřední blízkosti překonal Furcha bekhendovým pokusem. Pět minut před koncem se po Draveckého nahození natahovali Nestrašil s Růžičkou, Furch ale udržel puk před brankovou čárou. Necelé dvě minuty před koncem pak Oceláři zkusili hru bez brankáře, k větší šanci se ale Třinečtí nedostali. Tři body za výhru bere Plzeň.

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Vstup do utkání jsme měli dobrý, byli jsme aktivní, dohrávali jsem souboje. Tohle si od týmu představujeme. Bohužel nám nevyšla přesilovka pět na tři, bylo tam i hodně šancí na další branky. Bohužel tam spadly jen dva góly. Důležitým momentem bylo naše rychle znovuzískané vedení ve druhé třetině. Poslední třetina byla hodně vyrovnaná. Třinec se tlačil, my to dobře ubránili. Hráčům bych chtěl poděkovat, že rychle zapomněli na páteční zápas s Pardubicemi, dnes to byl tým, který si představuji.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Utkání se těžko hodnotí. Neměli jsme dobrý vstup, v první třetině jsme měli spoustu vyloučených a nemohli se dostat do tempa. Všude jsme byli o krok později. Nedostali jsme hráče tam, kam jsme potřebovali. K tomu přispěla oslabení, kdy někteří chodili na led, ostatní se pak nedostali do tempa. Zlomovým článkem utkání byla inkasovaná branka po našem srovnání, soupeř se zase dostal nad nás. Od poloviny utkání to z naší strany měli trochu snesitelné měřítko. Nevyužili jsme ale ani jednu přesilovku, z toho se musíme poučit do dalšího utkání.“