Rozjezd jako hrom! Oceláři vítězí v Rondu

17.09.2010 · Michal Samiec
Třinečtí hokejisté na úvod ligy cestovali do Brna, kde si za polovinu zápasu vybudovali dvoubrankový náskok. Ten sice na počátku třetí části ztratili, nová posila slezského souboru LUKÁŠ KRAJÍČEK však jedenáct minut před koncem vystřelila týmu tři body!
1.kolo, pátek 17.9.2010
2:3
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 32. Jaroslav Svoboda (Kvapil), 44. Stehlík - 2. Polák (Cartelli), 29. Bonk (Polák, Varaďa), 49. Krajíček (Peterek). Rozhodčí: Hribík, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 7200. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Hovi - Houdek, Bičánek, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Zubíček - Erat, Dopita, Dlouhý - Veselý, R. Procházka, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Huml, Kvapil - Jakub Svoboda, R. Hruška, Pospíšil - Brabenec
Hamerlík (48. Duba) - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Vágner - Kohn, D. Květoň, M. Růžička - Adamský, Peterek, Havel - Polák, Bonk, Varaďa - McGregor, Polanský, Hampl - Mičulka

Naplněná hala očekávala tradiční úvodní nápor Komety, ale nakonec vše vypadalo poněkud jinak. Aktivnější byl totiž Třinec, který hned v první minutě zahrozil Adamským. Následně střílel Kohn, Hovim vyražený kotouč poslal na branku Havel, skóre se ale měnilo až v minutě třetí – to přihrávku Bonka poslal do sítě Vojtěch Polák – 0:1. Opaření domácí se dlouho hledali a nepomohla jim ani přesilová hra, ve které si takřka nevypracovali žádnou střeleckou příležitost. O něco lepší byla přesilovka s číslem dvě, kdy se před Hamerlíka nastěhoval Kvapil, ale nedokázal zakončit přesně. V kontru naopak Adamský, po něm pálil Zíb a dorážku Kohna vytlačil Hovi mezi tyče spíše očima – byl již totiž úplně bezmocný.

Kometa se s postupem doby přeci jen osmělovala, rána Veselého ze slibné pozice ale mířila nad, Mojžíš vzápětí ranou po ledě minul. Hosté měli v této fázi šancí méně, ale vesměs se jednalo o nebezpečné pokusy – jeden z nich poslal Peterek nad břevno Hoviho klece. S přibývajícím časem ale zajímavých momentů ubývalo, až v závěru třetiny se dostal opět ke slovu Mojžíš, ale Hamerlík zasahovat nemusel. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Ve druhé dvacetiminutovce tempo utkání ještě stouplo. Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru, větší šance však byly k vidění ve hře pět na pět. Hubáčkovu ránu Hamerlík vyrazil před sebe, po puku se hladově natahoval Veselý, ale Krajíček byl proti. Třinec přežil sporadický nápor Komety a udeřil v další přesilové hře – faul Jaroslava Svobody potrestal kapitán Radek Bonk – 0:2.

I Kometa mohla skórovat v přesilovce, když Huml obkroužil branku a vyděsil Hamerlíka peprnou střelou. Skóre se však měnilo až po chvilce, když už byly oba týmy kompletní. Kvapil ujel třinecké obraně, kotouč mu sklouzl, ale Hamerlík jej neudržel v lapačce a exvítkovický rychlík jej po objetí branky předložil Jaroslavu Svobodovi. Ten už neměl jinou možnost, než odčinit své vyloučení – 1:2.

Brno stupňovalo nápor, v přesilovce ovšem vyrovnat nedokázalo. Neujala se ani rána Brabence, při které Hamerlík napravil své zaváhání, posléze neuspěli Dlouhý s Mojžíšem. Na druhé straně mohlo udeřit po pěkné střele Zíba, ta se však ke smůle Ocelářů odrazila od tyče. Když pak ukazatelem skóre nepohnul ani Kvapilův bekhend, končila druhá třetina za stavu 1:2.

V poslední části domácí mohutně útočili a nápor se povedlo přetavit ve vyrovnávací branku, když Stehlík zaskočil Hamerlíka nahozením z úhlu - 2:2. Vzápětí Dopita trefil po Eratově příhře tyč, Hubáček byl také blízko gólu, ale skóre se neměnilo. Třinečtí pak byli nuceni vystřídat gólmana, což jim paradoxně pomohlo - Tomáš Duba za svá záda žádný kotouč nepustil, naopak - na druhé straně udeřil Lukáš Krajíček. Vzhledem k tomu, že ani jeden z týmů již své šance nevyužil (Brno mělo dokonce přesilovku a hrálo power-play), odvezl si nakonec Třinec z Ronda všechny body.

Vladimír Jeřábek, trenér Komety:
Třinec dnes dobře bránil a hrozil z brejků, nechali jsme je i dorážet. I my jsme posléze dostali soupeře pod tlak, zejména ve třetí třetině, kdy jsme stříleli ze všech pozic. Přesně tak to má být, bohužel to nakonec nedopadlo.

Pavel Marek, trenér Třince:
Bylo to těžké utkání, musím poděkovat týmu za touhu po vítězství. Kometa se doma bude těžko porážet, dnes ukázala svou sílu. Negativem zápasu je zranění brankáře Hamerlíka, který má otřes mozku a poškozenou krční páteř.