Příprava se Zlínem vyzněla lépe pro Berany

25.02.2010 · Tomáš Vacho
První ze dvou vzájemných přátelských utkání se zlínskými Berany, která mají za úkol vyplnit mezeru v reprezentační přestávce a mezeru před play-off, Oceláři na svém ledě prohráli rozdílem jediné branky. Byli to Třinečtí, kdo otevřel skóre, jenže hosté zanedlouho otočili a vydrželi v minimálně jednobrankovém náskoku až do konce základní hrací doby. Třinec si následně alespoň spravil chuť v nájezdech.
přát., čtvrtek 25.2.2010
3:4
Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1  Branky a nahrávky: 5. Kanko (Seman, Bonk), 51. D. Květoň (Peterek, Pospíšil), 58. Malec - 8. Balán (Bořuta, Míka), 29. Kristek (Galvas), 39. Záhorovský (Galvas), 51. Balaštík (Köhler). Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Hamerlík (41. Daneček) - Platil, Zíb, Hrabal, Malec, Cartelli, Seman, Andersons, Lojek - Růžička, Polanský, Kohn - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - Kanko, Martynek, Bonk - Orsava, M. Podešva, Mičulka
Zavadil (31. Kašík) - Bořuta, L. Galvas, Kučný, Linhart, Lučka, Míka, D. Řezníček, Švrček - Balán, Balaštík, F. Čech, Důras, Kristek, Köhler, Kubiš, Leška, Ondráček, Mokrejš, Sivák, Záhorovský

Oceláři s Berany nastoupili k domluvenému přáteláku v tréninkovém tempu, hrstka diváků v prvním dějství mohla vidět po jedné brance na každé straně. Nejprve se hned zkraje trefil na hranici brankoviště osamocený Petr Kanko. Zlín odpověděl zhruba v polovině první třetiny, kdy pohlednou individuální akcí vyrovnal Stanislav Balán. V jedenácté minutě mohli jít hosté do vedení, ale Hamerlík byl proti samosatnému úniku Jaroslava Kristka stoprocentní. Vyjma Kankovy šikovné teče, která skončila v Zavadilově náruči, se v závěru neobjevila žádná oku lahodící situace a obě mužstva již jen doklouzala do šaten.

Třinecký „čert“ s číslem 28 na zádech byl velmi aktivní i po přestávce, Cartelliho přihrávku na zlatém podnose však nasměroval mimo. Třinečtí si s postupem času vytvářeli dobré příležitosti a místy tak oživovali hokejovou nudu, jenže žádná situace brankou neskončila. Zhruba v polovině zápasu bylo k vidění další elegantní brankově plodné sólo, zodpovědnost na sebe tentokrát vzal hostující Jaroslav Kristek a poslal tak své mužstvo do vedení. Zlínští trenéři zároveň dali šanci náhradnímu brankáři Liboru Kašikovi, který si ale téměr nesáhl na puk, protože zbytek druhého dějství patřil hostům. Z trestné lavice vyskočivší Švrček nejprve upaloval sám na Hamerlíka, ale nedal. V bezprostředně následující situaci se Berani ocitli v přečíslení tří proti jedinému obránci, z čehož Martin Záhorovský vytěžil maximum – 1:3.

Domácí také dali příležitost náhradnímu gólmanovi, pro třetí třetinu se do třinecké klece postavil Lukáš Daneček. Změna strážce svatyně jakoby dala Ocelářům impulz k aktivnější hře, v ofenzivních výpadech se činil hlavně David Květoň, který nejprve nastřelil tyč a za několik minut dokonce dokázal po Peterkově pasu snížit na rozdíl jediné branky. Jenže hosté se s ničím nepárali a ihned po rozehrávce to bylo znovu o dvě – zafungovala totiž spolupráce Bedřicha Köhlera s Jaroslavem Balaštíkem a druhý jmenovaný dopravil kotouč za Danečkova záda. Závěr tohoto duelu zdramatizoval Tomáš Malec, jehož bomba od modré zamířila přesně do odkrytého koutu branky. Třinečtí nakonec zkusili pro přátelská utkání netypickou hru bez brankáře, během které se Květoňovi podařilo dopravit kotouč do zlínské brány, gól však nebyl pro vysokou hůl uznán.

Mužstva se po skončení základní hrací doby domluvila na samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější Oceláři. Jediným úspěšným exekutorem se stal Mário Cartelli.